В Україні з 1 листопада набувають чинності зміни до ПДР: з’являться нові знаки та розмітка, врегульовано рух велосипедистів

Новини
Фото: УНІАН

В Україні з 1 листопада набувають чинності зміни до ПДР. Серед нововведень, зокрема, нові дорожні знаки, нова дорожня розмітка, а також зміни, пов’язані з рухом велосипедистів.

Зміни переважно зумовлені необхідністю приведення положень ПДР у відповідність до національних стандартів України, а саме ДСТУ 4100:2021 та ДСТУ 2587:2021, які розроблені з урахуванням вимог Конвенції про дорожні знаки та сигнали, повідомив перший заступник начальника Патрульної поліції Олексій Білошицький на своїй сторінці у Facebook.

Він вказав, що з’являться нові дорожні знаки – житлова зона, пішохідна доріжка, початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборона руху транспортних засобів, автозаправні/електрозарядні станції, місце для зарядки електромобілів, платна дорога та її кінець, острівець безпеки, діагональний пішохідний перехід та інші.

Також вводиться нова розмітка для позначення засобу для заспокоєння руху; виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв’язки; перед виходами з території шкіл; для позначення місця концентрації ДТП; для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо.

До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона. У ПДР змінено вимоги щодо крайової дорожньої розмітки відповідно до положень ДСТУ 2587:2021, де крайовою є лише розмітка 1.2.

«Наголошу, що саме КУпАП зміни не торкнулись, тож відповідальність за порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг залишається тою, що і була», – написав Білошицький.

Крім того, зазначив він, вводяться зміни, пов’язані з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору, а саме:

– нове визначення велосипедної доріжки;
– поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду;
– вказані права та обов’язки велосипедистів та детально регламентується, як вони повинні діяти під час руху;
– регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.

«Щодо велосипедистів, то адміністративна відповідальність для них також залишається незмінною, а саме за ст. 127 (Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин) КУпАП», – додав Білошицький.

  • 29 вересня 2021 року Кабмін України ухвалив Постанову №1091 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху». Документ набуває чинності з 1 листопада 2021 року.