У «ДНР» можуть запровадити обов’язкову вакцинацію російським «Спутником» для окремих категорій

Так званий «глава ДНР» Денис Пушилін виступив за введення до ОРДО обов'язкової вакцинації від коронавірусу для окремих категорій мешканців. При цьому в «ДНР» використовуються тільки двокомпонентна вакцина «Спутник V» та однокомпонентна «Спутник Light», які поставляються з Росії і не схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Поставлена з РФ до «ДНР» однокомпонентна вакцина «Супутник Light» Фото: ДАН

Про це повідомляє сайт «Новости Донбасса».

«Вакцинація – я не бачу нічого іншого. На певні галузі, напрями, за категоріями, треба вводити обов’язкову вакцинацію», – сказав Пушилін.

За даними так званого «МОЗ ДНР», з початку 2021 року в ОРДО було вакциновано близько 200 тисяч місцевих жителів. Щеплення роблять російськими вакцинами «Спутник V» та «Спутник Light».

При цьому постачання вакцини з РФ нерегулярне. За даними «Новостей Донбасса» зараз у пунктах щеплення ОРДО не вистачає вакцини для всіх бажаючих.

У «МОЗ ДНР» заявили, що нова партія вакцини від COVID-19 буде доставлена з Росії в листопаді. Очікується постачання двокомпонентної «Гам-КОВІД-ВАК» торгової марки «Спутник V» та однокомпонентної «Спутник Light». Дата надходження вакцин наразі невідома, зазначається, що їх доставить черговий «гумконвой» із Російської Федерації.

При цьому Україна не визнає російських вакцин «Спутник V» та «Спутник Light», пояснюючи це тим, що російський препарат досі не схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я.

Як повідомлялось, у жовтні 2021 року «глава ДНР» Денис Пушилін ввів додаткові заборони через напружену обстановку з поширенням коронавірусу в ОРДО. Зокрема, в «ДНР» введена заборона на масові і спортивні заходи. Дітям до 14 років заборонено перебувати в громадських місцях без супроводу батьків.

Нагадаємо:

  • У кінці вересня 2021 року так званий «глава ДНР» Денис Пушилін підписав «указ», яким в зв’язку з поширенням коронавірусу на території ОРДО введені обмеження на відвідування місць масового перебування людей.
  • У жовтні 2021 року у «ДНР» загострилася ситуація з захворюваністю коронавірусною інфекцією. Медичні установи не справляються з напливом хворих. В окупованому Донецьку морги переповнені, їх працівники змушені складати тіла померлих від COVID-19 прямо на підлозі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine