Нарімана Джелялова звинувачено в контрабанді вибухового пристрою – адвокат

Новини
Фото: Кримська солидарність

Окупаційне «слідство» пред’явило обвинувачення в контрабанді вибухового пристрою першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова. Раніше його обвинуватили в «диверсії», придбанні, зберіганні та перевезенні вибухового пристрою. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив адвокат Нарімана Джелялова Микола Полозов.

«Наріману Джелялову слідством пред’явлено нове обвинувачення. Крім раніше пред’явлених Наріману обвинувачень у скоєнні диверсії у складі організованої групи (п. «а» ч. 2 ст. 281 КК РФ) та у незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні вибухових пристроїв, вчинених організованою групою (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ) ), сьогодні Нарімана Джелялова обвинуватили у контрабанді вибухового пристрою. Тобто у незаконному перетині через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, здійсненого організованою групою (ч. 3 ст. 226.1 КК РФ)», – написав Полозов.

За його словами, санкція за цією статтею становить від 7 до 12 років позбавлення волі.

Під час допиту, що послідував за звинуваченням, Наріман Джелялов, як і раніше, скористався правом обвинуваченого не давати свідчень, повідомив Полозов. 

“До початку слідчих дій мені з моєю колегою адвокатом Еміне Авамільовою вдалося поспілкуватися з Наріманом наодинці. Стан здоров’я у нього задовільний. Настрій добрий, бадьорий», – написав Полозов.

За його словами, Джелялов повідомив, що 4 листопада його перевезли з 15-го відділення психіатричної лікарні, де він перебував на експертизі, назад у СІЗО, до тієї ж камери на спецблоці, де він перебував до експертизи. 

«Він повідомив нам, що його камера (та й увесь спецблок) не опалюються. У зв’язку із майбутнім похолоданням у Криму це може стати серйозною проблемою. Крім того, вікно в камері не повністю закривається», – написав Полозов.

Крім того, Джелялову не передають листи з волі. 

«Попри тюремне ув’язнення, незважаючи на нове абсолютно абсурдне звинувачення, Наріман Джелял не зломлений і готовий продовжувати боротьбу. Він попросив передати всім, щоб люди не засмучувалися, не опускали руки. Правда все одно за народом!», – написав Полозов.

  • 3 вересня 2021 року в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок та затримали Асана Ахтемова. 4 вересня 2021 року співробітники ФСБ вранці провели в селі Першотравневе Сімферопольського району обшук у будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали та відвезли у невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок та затримали мешканця цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальне 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова до 4 листопада. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 4 листопада для двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових, підозрюваних у скоєнні «диверсії» (ч.1 ст. 81 КК РФ). 28 жовтня «суд» продовжив цей запобіжний захід до 23 січня 2022 року.
  • 7 вересня 2021 року ФСБ заявила, що ГУР Міноборони України та Меджліс кримськотатарського народу причетні до організації «диверсії», яка нібито сталася на газопроводі в окупованому Криму 23 серпня.
  • 23 вересня слідство ФСБ звинуватило Джелялова. у скоєнні диверсії у складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І за ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв у складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі).