«Суд» у Криму заарештував заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова на два місяці

Новини
Наримана Джелялова
Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу в «Сімферопольському районному суді», 06.09.2021 Фото: Elmaz Qırımlı

«Київський районний суд» в окупованому Криму заарештував заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова на два місяці – до 4 листопада. Про такий запобіжний захід клопотала сторона звинувачення як «тяжкість осудного злочину».

Про це повідомляє Кримська солідарність.

Сторона звинувачення в особі слідчого Віталія Власова визнала за необхідне відправити Джелялова під варту, так як він «підозрюється в скоєнні тяжкого злочину і може сховатися від правосуддя».

Сторона захисту відкинула ці доводи і просила відмовити в клопотанні. У Джелялова є малолітні діти і хворі батьки, які перебувають у нього на утриманні. За його словами, домашній арешт допоміг би йому дотриматися балансу між інтересами правоохоронців і інтересами сім’ї.

«Я міг піддатися цьому кримінальному переслідуванню ще з 2014 року, але кожен раз, незважаючи на подібні загрози і прохання залишити територію Криму з боку моїх друзів, я повертався додому на свою батьківщину. Нещодавно відвідав установчий саміт Кримської платформи, яка вкрай негативно оцінюється російською владою. Були публічні заяви керівництва Криму про переслідування учасників Кримської платформи, але не дивлячись на подібні заяви і погрози я повернувся додому. У мене не виникає жодної думки про те, щоб не дивлячись на існуючий стан справ, а саме моє кримінальну справу, з яким я абсолютно не згоден, у мене немає ні найменшого бажання залишати Крим і свій власний будинок. Запобіжний захід у вигляді утримання під вартою вважаю абсолютно непотрібною. Цілком задовільною мірою вважаю домашній арешт. Вона цілком підходить для того, щоб я міг на першу вимогу з’явитися для проведення слідчих дій і також міг виконати обов’язки глави сім’ї та сина, забезпечити комфортне проживання моєї дружини і літніх батьків. Домашній арешт дозволить мені все це зробити», – пояснює Джелялов свою позицію.

Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу Фото: Elmaz Qırımlı

Прокурор підтримав клопотання слідчого і сказав, що обрати інший запобіжний захід не представляється можливим. Джелялов відповів, що ці обставини не доведені, а мотивом звинувачення є ізоляція його від суспільства.

Фото: Крымская солидарность

Фото: Крымская солидарность

Першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, якому окупанти висунули підозру в пособництві диверсії, пов’язаної з підривом газопроводу в селі Перевальне Сімферопольського району, після затримання до вечора утримували в наручниках, з мішком на голові, під жорстким психологічним тиском. Провину він не визнає.

«Київський районний суд» Сімферополя обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 листопада для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, обвинувачених в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2021 года в окупованому Криму співробітники ФСБ викрали кримського татарина, жителя Сімферополя Ельдара Одаманова після обшуку в його будинку, який проводився в зв’язку з нібито його причетністю до вибуху на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району. Силовики вилучили всю комп’ютерну техніку.
  • 4 вересня в Криму співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • Увечері 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. Вранці 4 вересня в Євпаторії силовики обшукали будинок і затримали місцевого жителя Шевкета Усеінова. Місцезнаходження обох затриманих невідомо, як і трьох затриманих раніше Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Нарімана Джелялова.