Про це повідомляється на сайті Слідчого комітету Росії.
«У Головному слідчому управлінні Слідчого комітету Росії порушено кримінальну справу стосовно міністра культури Республіки Крим Віри Новосельської за ознаками злочину, передбаченого частиною 6 статті 290 КК РФ (отримання хабара в особливо великому розмірі)», – йдеться в повідомленні.
За даними слідчих, у 2018 році Новосельська отримала від бенефіціара ТОВ «Меандр» хабар у 25 млн рублів за загальну участь при будівництві нового театру ляльок у Сімферополі.
Силовики провели обшуки за місцем проживання та роботи Новосельської. Наразі її затримано. Їй висунуто звинувачення у отриманні хабара в особливо великому розмірі. Вирішується питання про обрання Новосельського запобіжного заходу на час розслідування.
Аріна (Віра) Новосельська вперше стала «міністром культури» Криму у лютому 2014 року. Вдруге її призначили на посаду у 2019 році.
У 2018 році у Сімферополі знесли стару будівлю театру ляльок, незважаючи на обурення мешканців міста.
Того ж року розпочалося будівництво нової будівлі. За 930 млн рублів будівельні роботи мала виконати пітерська компанія «Меандр». Будівля мала бути введена в експлуатацію у 2019 році. Проте будівельно не закінчено й досі. Контракт із «Меандром» було розірвано.
До Криму «Меандр» увірвався у 2016 році, взявшись за реставрацію будівлі колишнього кінотеатру «Україна» в Севастополі за 112 мільйонів рублів. Причому до робіт приступив ще до завершення конкурсу і визначення підрядника.
Понад 260 мільйонів рублів отримав «Меандр» за кілька контрактів з відновлення частково зруйнованих сходів на горі Мітридат в окупованій Керчі. Однак роботи завершити не зміг, контракт був розірваний.

Недобудований Кримський державний центр дитячого театрального мистецтва на місці знесеного у 2018 році Театру ляльок у центрі Сімферополя, листопад 2021 р. Фото: RFE/RL
Будівництво нового лялькового театру в Сімферополі — найбільший контракт «Меандру» в Криму. Компанія не змогла забезпечити заявлені темпи будівництва, виплатила щонайменше мільйонів рублів неустойки.
367 мільйонів рублів «Меандр» отримав з ремонтно-відновлювальних робіт у Воронцовському палаці в Алупці. Унікальні інтер’єри дев’ятнадцятого століття залило водою, після того як вітер зірвав неякісний тимчасовий дах, встановлений недолугими реставраторами.
Про «Меандр» та його «успіх» у Криму розповідав журналіст Центру журналістських розслідувань Євген Лешан у блозі «Операція «Реставрація»: як у Росії заробляють на кримських пам’ятниках».
Нагадаємо:
- Офіс генерального прокурора України направив до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду чергове інформаційне повідомлення про воєнні злочини проти об’єктів культурної спадщини у тимчасово окупованому Криму. Органами правопорядку АР Крим та м. Севастополя здійснюється розслідування у 23 кримінальних провадженнях за понад 100 фактами умисного знищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури, незаконного проведення пошукових, археологічних робіт, вивезення культурних цінностей з тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя.
- Детальніше читайте в матеріалах ЦЖР Як окупанти мобілізували для пропаганди Генуезькі фортеці і могильники в Криму та Росія перетворює Ханський палац на муляж