«Міністра культури» Криму Новосельську звинувачують у отриманні хабара за «заступництво» компанії «Меандр»

Так званій «міністру культури» Криму Аріні Новосельській висунуто звинувачення в отриманні хабара в особливо великому розмірі - 25 млн рублів. Гроші вона отримувала від керівництва компанії ТОВ «Меандр» за «заступництво» під час будівництва нового театру ляльок у Сімферополі.

Аріна Новосельська і Сергій Аксенов Фото: Кримінформ

Про це повідомляється на сайті Слідчого комітету Росії.

«У Головному слідчому управлінні Слідчого комітету Росії порушено кримінальну справу стосовно міністра культури Республіки Крим Віри Новосельської за ознаками злочину, передбаченого частиною 6 статті 290 КК РФ (отримання хабара в особливо великому розмірі)», – йдеться в повідомленні.

За даними слідчих, у 2018 році Новосельська отримала від бенефіціара ТОВ «Меандр» хабар у 25 млн рублів за загальну участь при будівництві нового театру ляльок у Сімферополі.

Силовики провели обшуки за місцем проживання та роботи Новосельської. Наразі її затримано. Їй висунуто звинувачення у отриманні хабара в особливо великому розмірі. Вирішується питання про обрання Новосельського запобіжного заходу на час розслідування.

Аріна (Віра) Новосельська вперше стала «міністром культури» Криму у лютому 2014 року. Вдруге її призначили на посаду у 2019 році.

У 2018 році у Сімферополі знесли стару будівлю театру ляльок, незважаючи на обурення мешканців міста.

Того ж року розпочалося будівництво нової будівлі. За 930 млн рублів будівельні роботи мала виконати пітерська компанія «Меандр». Будівля мала бути введена в експлуатацію у 2019 році. Проте будівельно не закінчено й досі. Контракт із «Меандром» було розірвано.

До Криму «Меандр» увірвався у 2016 році, взявшись за реставрацію будівлі колишнього кінотеатру «Україна» в Севастополі за 112 мільйонів рублів. Причому до робіт приступив ще до завершення конкурсу і визначення підрядника.

Понад 260 мільйонів рублів отримав «Меандр» за кілька контрактів з відновлення частково зруйнованих сходів на горі Мітридат в окупованій Керчі. Однак роботи завершити не зміг, контракт був розірваний.

Недобудований Кримський державний центр дитячого театрального мистецтва на місці знесеного у 2018 році Театру ляльок у центрі Сімферополя, листопад 2021 р. Фото: RFE/RL

Будівництво нового лялькового театру в Сімферополі — найбільший контракт «Меандру» в Криму. Компанія не змогла забезпечити заявлені темпи будівництва, виплатила щонайменше мільйонів рублів неустойки.

367 мільйонів рублів «Меандр» отримав з ремонтно-відновлювальних робіт у Воронцовському палаці в Алупці. Унікальні інтер’єри дев’ятнадцятого століття залило водою, після того як вітер зірвав неякісний тимчасовий дах, встановлений недолугими реставраторами.

Про «Меандр» та його «успіх» у Криму розповідав журналіст Центру журналістських розслідувань Євген Лешан у блозі «Операція «Реставрація»: як у Росії заробляють на кримських пам’ятниках».

Нагадаємо:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine