Кабмін посилив вимоги для роботи у «жовтій зоні»: потрібен буде сертифікат про вакцинацію

Новини
Фото: diia.gov.ua

Кабінет міністрів посилив обмеження для роботи у «жовтій зоні» епідемічної небезпеки, вимагаючи від працівників та клієнтів установ і закладів для продовження функціонування сертифікат про вакцинацію або свіжий негативний ПЛР-тест, або ж довідку про одужання.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктора Ляшка на засіданні уряду 24 листопада, передає Українська правда.

«Зміни стосуються правил у жовтому рівні епідемічної небезпеки. Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності в цій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі, або перевіряти документи та працювати без обмежень відповідного рівня, то нові правила не передбачають такої опціональності. У жовтому рівні епідемічної небезпеки громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани тощо можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило стосується і прийому відвідувачів: останні повинні бути вакциновані принаймні однією дозою або мати сертифікат про одужання чи негативний тест», – сказав Ляшко.

Також змінено термін дії жовтого сертифіката про проходження одного щеплення: він буде становити 30 днів, тоді як раніше він був чинним 120 днів.

Очільник МОЗ наголосив, що «представники закладів мають не просто запитувати про наявність сертифіката чи перевіряти їх візуальну наявність на вході закладу, а повинні зчитувати смартфоном QR-код COVID-сертифікату».

Для зчитування достатньо додатку «Дія», спеціального обладнання не потрібно.

Без зчитування і перевірки чинності сертифіката він не вважається наданим та перевіреним.

«У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів власнику закладів при перевірці загрожуватиме від 34-х до 170-ти тисяч гривень», – зазначив міністр .

Раніше сертифікат про вакцинацію – зелений або жовтий – вимагався лише у «червоній зоні» епіднебезпеки.

Як пояснив Ляшко, МОЗ запропонував такі зміни, бо в Європі фіксуються нові спалахи Covid-19 – і Україні, попри покращення епідемічної ситуації потрібно «готуватися до можливого повторного зростання випадків COVID».

Відповідні зміни внесено до постанови Кабміну України про карантин №1236 (від 9 грудня 2020 року).

Нагадаємо: