З 1 грудня кримчани можуть вакцинуватися від COVID-19 на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак»

З 1 грудня жителі окупованого Криму можуть вакцинуватися від COVID-19 на адміністративному кордоні на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак».

КПВВ

КПВВ «Каланчак» Фото: IPC-Херсон

Про це повідомив заступник голови ХОДА Микола Якименко.

«З 1 грудня жителі тимчасово окупованого Криму зможуть вакцинуватися на пунктах пропуску «Чонгар» та «Каланчак», – сказав Якименко.

22 березня 2021 року Кабмін України вніс зміни у порядок пропуску осіб через КПВВ на адмінкордоні з окупованим Кримом та лінії розмежування на Донбасі. Без самоізоляції будуть пропускати громадян України, які хочуть вакцинуватись від COVID-19 на підконтрольній уряду території і мають запрошення на вакцинацію.

Як повідомлялося, у перспективі біля КПВВ на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом має з’явитися транспорт, що доставлятиме подорожуючих до населених пунктів Херсонської області і в зворотному напрямку. При цьому напівлегальних приватних перевізників замінять на державний, значно дешевший транспорт. Для підвозу громадян до самої адмінмежі використовуватимуть електромобілі.

Також читайте матеріал ЦЗР Нова мітла: Ірина Верещук і КПВВ на межі з Кримом

До кінця поточного року ДП «Реінтеграція та відновлення» має прийняти на баланс КПВВ «Каланчак» на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом. Відповідні домовленості вже досягнуто між Мінреінтеграції та Укрзалізницею, що є балансоутримувачем цього об’єкту.

Нагадаємо:

  • У серпні 2021 року монітори омбудсмена України відзначали, що у КПВВ «Чонгар» на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом влада ще має вирішити низку важливих питань, зокрема, організувати автобусне сполучення з Херсоном, Генічеськом та Новоолексіївкою, а також цілодобове тестування на COVID-19, аби спростити перетин адмінмежі для громадян.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine