Bild опублікувало імовірний план спроби захоплення України Росією

Росія готова атакувати Україну одночасно з кількох фронтів. За даними джерел Bild, напад може відбутися наприкінці січня – на початку лютого 2022 року.

Супутникові знімки російської військової техніки на кордоні з Україною Фото: Politico

Одні інсайдери видання кажуть, що атака відбудеться одночасно з боку анексованого Криму та окупованих територій Донбасу. Інші джерела з НАТО розглядають атаку за три етапи, кожен із яких може стати останнім в операції, якщо реакція Заходу на вторгнення приведе до переоцінки ситуації.

На першій фазі, згідно з планом РФ, буде захоплено південь України, щоб забезпечити постачання до Криму, а також відрізати Україну від моря і зрештою від постачань. Водночас у Херсонській області проводитимуть «повітряно-десантні операції спецпризначенців», які заблокують мости через Дніпро і в такий спосіб припинять постачання для українців.

Паралельно з першою фазою війни повітряні сили РФ та балістичні ракети «послаблять військовий потенціал України по всій країні», пишуть журналісти. Якщо Кремль побачить, що умови для цього виконано, російські танкові частини можуть перейти кордон у Луганській та Харківській областях та просунутися до міст Дніпро і Полтава.

Насамперед вони оточуватимуть міста та вимикатимуть електрику, газ, а також відрізатимуть постачання продуктів харчування. За кілька тижнів росіяни «можуть прославити себе як «визволителів» мирного населення, вторгнутися до міст, які капітулювали, і врятувати українське населення від голоду або смерті», каже одне з джерел видання.

На третьому етапі армія РФ має наступати на Київ із півночі. Водночас джерела Bild не відкидають варіанта, що наступ на столицю може початися і раніше, «якщо вимагатимуть обставини».

Стратеги НАТО не впевнені, чи Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, братиме участь у бойових діях. Якщо це станеться, то Білорусь стане відправною точкою для російських або навіть білоруських атак, і це призведе до облоги Києва з північного сходу та північного заходу.

Згодом російські війська просунуться «приблизно до лінії Коростень – Умань, щоб відрізати постачання із західної України. Тоді можна було б чекати на капітуляцію Києва, а отже і України під тиском Заходу», пишуть журналісти.

Якщо такий сценарій буде реалізовано, Росія займе приблизно дві третини нинішньої території України, кажуть джерела. Інший інсайдер сказав, що якщо Росія почне повноцінну війну, то проти неї введуть санкції. І в такому разі вже «не буде сенсу зупинятися на половині дороги» у захопленні України.

  • Російські окупаційні війська на тимчасово окупованих частинах Донецької та Луганської областей збільшили свою активність, заявив командувач Операції об’єднаних сил (ООС) Олександр Павлюк.
  • У вересні 2021 року російські окупаційні адміністрації на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях розгорнули масштабну агітаційну кампанію з призову місцевого населення на військову службу у з’єднаннях і частинах 1-го (Донецьк) та 2-го (Луганськ) армійського корпусів оперативного угруповання окупаційних військ РФ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine