Донецький QR-код вакцинації не діє у Росії

Новини
Поставлена з РФ до «ДНР» однокомпонентна вакцина «Супутник Light» Фото: ДАН

Глава окупованої адміністрації у так званій ДНР Денис Пушилін заявив, що QR-коди вакцинації від COVID-19, видані в Донецьку, не визнаються в РФ.

Про це він сказав в ефірі програми «Соловйов live».

«Я робив щеплення, ревакцинувався, у мене є QR-код, але у Донецьку. І я громадянин Росії, зокрема. На сайті Держпослуг я зареєстрований. Але QR-код не підходить за технічною складовою», – сказав Пушилін.

За його словами, у керівників «міністерств» «ДНР» цей код у РФ приймають, але для «простих людей зовсім інша ситуація».

У «МОЗ ДНР» заявили, що нова партія вакцини від COVID-19 буде доставлена з Росії в листопаді. Очікується постачання двокомпонентної «Гам-КОВІД-ВАК» торгової марки «Спутник V» та однокомпонентної «Спутник Light». Дата надходження вакцин наразі невідома, зазначається, що їх доставить черговий «гумконвой» із Російської Федерації.

При цьому Україна не визнає російських вакцин «Спутник V» та «Спутник Light», пояснюючи це тим, що російський препарат досі не схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я.

Як повідомлялось, у жовтні 2021 року «глава ДНР» Денис Пушилін ввів додаткові заборони через напружену обстановку з поширенням коронавірусу в ОРДО. Зокрема, в «ДНР» введена заборона на масові і спортивні заходи. Дітям до 14 років заборонено перебувати в громадських місцях без супроводу батьків.

Нагадаємо:

  • У кінці вересня 2021 року так званий «глава ДНР» Денис Пушилін підписав «указ», яким в зв’язку з поширенням коронавірусу на території ОРДО введені обмеження на відвідування місць масового перебування людей.
  • У жовтні 2021 року у «ДНР» загострилася ситуація з захворюваністю коронавірусною інфекцією. Медичні установи не справляються з напливом хворих. В окупованому Донецьку морги переповнені, їх працівники змушені складати тіла померлих від COVID-19 прямо на підлозі.