Джанкойський «суддя»-колаборант обвинувачується у державній зраді

Обвинувальний акт стосовно «судді» окупаційного «Джанкойського районного суду Республіки Крим» скеровано до суду. За даними Центру журналістських розслідувань, йдеться про голову «Джанкойського райсуду РК» Едуарда Пікулу.

Джанкойський районний суд Фото: sudyrf.info

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим і Севастополя

Обвинувальний акт за фактом вчинення державної зради стосовно «судді» окупаційного «Джанкойського районного суду Республіки Крим» скеровано до суду за процесуального керівництва прокуратури АР Крим та м. Севастополя. Колаборанту загрожує від дванадцяти до п’ятнадцяти років позбавлення волі.

Як повідомили Центру журналістських розслідувань в прокуратурі АР Крим і Севастополя, йдеться про Пікулу Едуарда Олександровича, який наразі обіймає посаду голови окупаційного «Джанкойського райсуду РК». 

«Обвинувачений, після окупації півострова у 2014 році, зрадивши присязі на вірність народу України, перейшов на службу до незаконно створених судових органів та обійняв посаду голови “Джанкойського районного суду Республіки Крим”», – сказано у повідомленні.

Пресслужба прокуратури АРК додає, що Пікула, перебуваючи на вказаній посаді, виніс постанови про визнання п’яти кримськотатарських активістів винними у, нібито, порушенні встановленого порядку організації чи проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи чи пікетування  за ч. 5 ст. 20.2 КпАП РФ.  

«Йдеться про події 3 травня 2014 року, коли окупаційна влада незаконно заборонила в’їзд до Криму колишньому Голові Меджлісу кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву. Тоді, на знак протесту та виступаючи проти окупації, кримчани перекрили дорогу на кількох ділянках трас Сімферополь-Севастополь, Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, Сімферополь-Феодосія-Керч та ін.», – сказано у повідомленні. 

Едуард Пікула був призначений на посаду голови Джанкойського міськрайонного суду АРК рішенням Вищої ради юстиції України від 3 вересня 2013 року. Президент РФ Володимир Путін призначив Едуарда Пікулу на посаду голови окупаційного «Джанкойського райсуду РК» 13 листопада 2014 року, і 16 березня 2021 року продовжив його перебування на цій посаді ще на шість років.  

Нагадаємо:

  • До суду скеровано обвинувачення у держзраді стосовно «судді» Морозко з Криму, яка переслідувала кримських татар.
  • У вересні 2021 року до суду було направлено обвинувачення в державній зраді відносно колишнього судді АР Крим, а нині «судді Білогірського районного суду» окупованого Криму Вахтанга Чубабрії, який притягував до адміністративної та кримінальної відповідальності кримських татар, які висловили протест щодо недопущення Джемілєва до Криму. 
  • У кінці серпня 2021 року прокуратура АРК та Севастополя направила до суду обвинувальні акти щодо двох кримських суддів-зрадників, які переслідували кримськотатарських активістів в окупованому Криму, які у травні 2014 року протестували проти недопуску російськими силовиками на півострів національного лідера.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine