Екс-«прокурорку» Наталю Поклонську можна затримувати – суд надав дозвіл

Новини
Наталія Поклонська в залі Держдуми РФ Фото: ТАСС

Київський апеляційний суд надав дозвіл на на затримання колишньої «прокурора Криму» та «депутата» Держдуми від «Єдиної Росії» Наталії Поклонської. 

Про це повідомляє пресслужба Київського апеляційного суду.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду скасувала ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 27 вересня 2021 року, який відмовив у наданні дозволу на затримання Наталії Поклонської. 

Новою ухвалою задоволено клопотання прокурора Офісу Генпрокурора про надання дозволу на затримання Поклонської з метою її приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Колишня «прокурор Криму» та «депутат» Держдуми від «Єдиної Росії» Наталія Поклонська  підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених  ч. 4 ст. 28, ч.1 ст.109 («Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади»), ч.4 ст.28, ч.3 ст.110 («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»), ч.1 ст.111 («Державна зрада»), ч.1 ст.255 («Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній») Кримінального кодексу України.

Як повідомлялось, 13 жовтня 2021 року президент РФ Володимир Путін призначив колишню «прокурорку Криму» і екс- «депутата» російської Держдуми Наталю Поклонську послинею Росії в Республіці Кабо-Верде – країні, розташованій на островах Зеленого Мису біля західного узбережжя Африки.

В червні 2021 року Офіс генпрокурора України проінформував про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно 8 колишніх високопосадовців АР Крим за фактом вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державної зради та створення злочинної організації. У списку також й Наталія Поклонська.

МЗС України порушило перед урядом Кабо-Верде питання про злочинну діяльність розшукуваної українськими правоохоронцями за підозрою у держзраді колишньої «прокурорки Криму» і «депутата» Держдуми РФ Наталії Поклонської, яку Володимир Путін призначив послом Росії в Республіці Кабо-Верде.

Нагадаємо:

  • У березні 2014 року СБУ оголосила «прокурорку Криму» Наталію Поклонську в розшук за підозрою у скоєнні дій, спрямованих на захоплення державної влади по ч.1 ст.109 Кримінального кодексу України.
  • У березні 2014 року СБУ оголосила «прокурора Криму» Наталію Поклонську в розшук за підозрою у скоєнні дій, спрямованих на захоплення державної влади по ч.1 ст.109 Кримінального кодексу України.
  • У листопаді 2017 року Центр журналістських розслідувань зібрав інформацію про те, скільки кримінальних проваджень і за якими статтями уже розслідується Генеральною прокуратурою та прокуратурою АРК щодо Наталі Поклонської, Сергія Аксенова та Володимира Константинова, і скільки підозр у вчиненні яких злочинів їм повідомлять незабаром.
  • Стосовно Поклонскої ГПУ розслідуються два кримінальні провадження – про державну зраду і про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.
  • 10 жовтня 2018 року Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що екс-«прокурору Криму» Наталі Поклонській підписали підозру в порушенні законів і звичаїв війни.