Луценко повідомив про підписання підозри Поклонській у порушенні законів і звичаїв війни

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що екс-«прокурору Криму» Наталі Поклонської підписали підозру в порушенні законів і звичаїв війни.

Про це Луценко заявив під час презентації в Києві стратегії розвитку прокуратури АРК на 2019-2020 роки, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні статус підозрюваної отримала Наталя Поклонська, в відношенні якої вранці складено і підписано повідомлення про підозру за те, що перебуваючи на посаді так званого«прокурора Республіки Крим», вона зробила порушення законів і звичаїв війни», – заявив Луценко.

Покарання за порушення законів і звичаїв війни передбачено статтею 438 Кримінального кодексу України.

«Це військові злочини», – підкреслив Луценко.

Він зазначив, що Поклонської оголошено підозру за епізодами, які пов’язані з її особистою участю у забороні діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Крім того, оголосили підозру через підписання нею, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом РФ, обвинувального висновку стосовно заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза і ще п’ятьох кримських татар.

«Ще один епізод – щодо участі Поклонскої в переслідуванні українського героя Олега Сенцова зараз остаточно доопрацьовується і найближчим часом також буде пред’явлений», – додав Луценко.

Раніше екс-«прокурора Криму» Наталю Поклонську Генпрокуратура запросила до Києва, щоб поговорити на теми державної зради і заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Як повідомила Генпрокуратура України у відповіді на інформаційний запит Центру журналістських розслідувань, Слідчим відділом управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях,  ГПУ розслідується кримінальне провадження за підозрою С.Аксенова, В.Константинова, Н.Поклонської, Ю.Дойникова, С.Абісова, В.Мельниченка, С.Шахова, Р.Темиргалієва у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст.28, ч.1 ст.109 (вчинення дій з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади), ч.4 ст.28, ч.3 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до тяжких наслідків), ч.1 ст.111 (державна зрада), ч.1 ст.255 (створення злочинної організації) КК України, П. Зими та О.Чалого  – у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст.28, ч.1 ст.109, ч.4 ст.28, ч.3 ст. 110, ч.1 ст.255 КК України.

Слідством встановлено, що вказані особи упродовж грудня 2013 року – лютого 2014 року створили злочинну організацію з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади на території АР Крим та м.Севастополя, зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, та брали у ній участь. 3 квітня 2017 їм було  повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні інкримінованих злочинів.

Центр журналістських розслідувань зібрав інформацію про те, скільки кримінальних проваджень і за якими статтями уже розслідується Генеральною прокуратурою та прокуратурою АРК щодо Наталі Поклонської, Сергія Аксенова та Володимира Константинова, і скільки підозр у вчиненні яких злочинів їм повідомлять незабаром.

У березні 2014 року СБУ оголосила «прокурора Криму» Наталію Поклонську в розшук за підозрою у скоєнні дій, спрямованих на захоплення державної влади по ч.1 ст.109 Кримінального кодексу України.

Відносно Поклонскої ГПУ розслідуються два кримінальні виробництва – про державну зраду і про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

У 2016 році в ході незаконно організованих Росією в окупованому Криму «виборів» Поклонська була обрана «депутатом» Держдуми РФ і покинула посаду «прокурора Криму».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine