Нехай щастить: агентів впливу Кремля депортують з Молдови

Першого заступника директора Інституту країн СНД Володимира Єгорова затримали в аеропорту Кишинів і депортують назад до РФ.

Заступник директора Інституту країн СНД Володимир Єгоров Фото: i-sng.ru

Про це повідомила пресслужба Інституту країн СНД. .

Заступник директора Інституту країн СНД, професор, доктор економічних  та історичних наук Володимир Єгоров після прильоту до Кишинева був затриманий на прикордонному контролі, повідомляє пресслужба.

«Володимир Георгійович зазначив метою прильоту «медичні показання». Після цього Володимира Єгорова почали допитувати про підстави, з яких він є володарем нагород ПМР та депортують із країни без пояснення причин», – сказано у повідомленні.

На момент публікації Єгоров перебував в буферній зоні без документів, оскільки їх у нього забрали молдовські прикордонники. 

Раніше в цей день російському політологові Наталі Нарочницькій також було заборонено в’їзд на територію Республіки Молдова. Офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова назвала це «де-факто депортацією», повідомляє російське медіа «Спутник Молдавия». Нарочницька планувала взяти участь у спостереженні за незаконними виборами у створеній за підтримки російських військ у Молдові невизнаній «Придністровській республіці». Також в’їзд до Молдови закрили для члена Громадської палати РФ Володимира Журавльова.

Інститут країн СНД — російське GONGO, основною метою якого є визначення та підтримка російських інтересів на території колишнього СРСР. Є впливовим ідеологічним центром формування російської державної політики по відношенню до т. зв. «близького зарубіжжя».

Нагадаємо: 

  • Директора Інституту країн СНД Костянтина Затуліна в Службі зовнішньої розвідки України називають новим кремлівським куратором незаконних формувань на окупованій території Донбасу.
  • Рада національної безпеки і оборони 19 березня 2021 року застосувала санкції проти Директора Інституту країн СНД Костянтина Затуліна.
  • Президентка Молдови Майя Санду вважає за необхідне замінити російських миротворців в Придністров’ї цивільною місією під егідою ОБСЄ. При цьому російська оперативна група військ (ОГРВ) має бути виведена з молдовської території.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine