База ДМС України показує, що тимчасове посвідчення громадянина України Гогілашвілі й досі може бути дійсним

Новини
Гогилашвили
Олександр Гогілашвілі, заступник міністра МВС. Ілюстрація: 24tv.ua

Iнформацiя про визнання недійсним тимчасового посвідчення громадянина України , видане Олександру Гогілашвілі у 2015 році, на сайті Державної міграційної служби України відсутня. За законом, аби отримати  постійний паспорт громадянина України, Гогілашвілі  упродовж двох років повинен був здати тимчасову посвідку в ДМС разом із підтвердженням припинення громадянства РФ.  

Про це повідомляється в програмі Питання національної безпеки з Валентиною Самар (телепроект Кримського Центру журналістських розслідувань)

Згідно закону,  тимчасове посвідчення громадянина України видається особі, яка  «набула громадянства України та взяла зобов’язання припинити іноземне громадянство протягом двох років з дня набуття громадянства України». 

За інформацією Центру журналістських розслідувань, тимчасове посвідчення громадянина України на ім’я Олександра Гогілашвілі, серія та номер якого відомі редакції, було видане у 11 листопада  2015 року.  

Однак, як свідчать дані сервісу перевірки недійсних документів на сайті Державної міграційної служби України, інформацiя про визнання недійсним тимчасового посвідчення громадянина України за серією і номером документа,  виданого Олександру Гогілашвілі,  відсутня. Тобто, тимчасове посвідчення і досі може бути дійсним, хоча термін дії сплив 11 листопада 2017 року.  

За статтею 28 закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», отримати довідку про реєстрацію особи громадянином України для подальшого оформлення паспорта громадянина України особа може,  тільки здавши тимчасове посвідчення розпоряднику Демографічного реєстру одночасно з документом, що підтверджує припинення особою іноземного громадянства, або з декларацією про відмову від іноземного громадянства.

Оскільки видане 11.11.2015 року на ім’я Олександра Гогілашвілі ТПГУ позначене як чинне, це може означати, що він не подавав документів про припинення або відмову від громадянства РФ, не отримував довідки про реєстрацію особи громадянином України і паспорта громадянина України і не обмінював ТПГУ на нове. 

Центр журналістських розслідувань звернувся до Державної міграційної служби із запитом, у якому просить надати інформацію про те, чи отримував Гогілашвілі Олександр Генріхович паспорт громадянина України чи інший документ на заміну тимчасового посвідчення громадянина України і коли саме. Великий  суспільний інтерес також має інформація щодо того, якими документами О.Гогігашвілі підтвердив припинення свого російського громадянства. 

На момент виходу програми відповідь від ДМСУ не надійшла, і буде опублікована відразу по отриманню.

Нагадаємо: 

  • Ексзаступник міністра внутрішніх справ України Олександр Гогілашвілі може мати діючий паспорт громадянина Російської Федерації та індивідуальний податковий номер. До переїзду в Україну Гогілашвілі був помічником депутата Госдуми РФ від партії «Единая Россия» Миколи Валуєва, який у 2014 році  агітував у Криму і Севастополі за приєднання до Росії.
  • Олександр Гогілашвілі був призначений заступником міністра МВС у вересні 2019 року, коли його очолював Арсен Аваков. Після приходу на посаду Дениса Монастирського Гогілашвілі залишився заступником і відповідав за боротьбу з незаконним обігом наркотиків та реабілітацію наркозалежних.
  • У Росії та Україні Гогілашвілі працював з організаціями,  які допомагають наркозалежним –   “Центр здоров’я молоді» та «Міжнародній антинаркотичній асоціації» (МАА). Журналістські розслідування Слідство.інфо «Асоціація “Викрадачі”» та  Суспільного «Бити. Молитися. Тримати» встановили  численні факти примусового утримання наркозалежних у центрах МАА та поблажливе ставлення до них правоохоронних органів.
  • Своїм призначенням на високу посаду без належної освіти та досвіду Гогілашвілі може завдячувати дружині Марії Левченко, яка є особистим помічником президента Володимира Зеленського.
  • Після оприлюднення  відео  інциденту на блокпосту Краматорська, де Гогілашвілі агресивно повівся після законних вимог поліцейських, міністр МВС Монастирський ініціював проведення дисциплінарного провадження.
  • 13.12.2021 заступника міністра МВС Олександра Гогілашвілі звільнено з посади за власним бажанням. Перед тим Президент України просив міністра внутрішніх справ розглянути питання про звільнення Гогілашвілі.