Російський суд зафіксував у судовому рішенні присутність військових РФ на Донбасі

Новини
Супутникові знімки російської військової техніки на кордоні з Україною Фото: Politico

Кіровський районний суд Ростова-на-Дону виніс вирок, у якому через покази обвинуваченого зафіксована присутність регулярних російських військ на непідконтрольній Україні території Донбасу.

Про це йдеться у вироку суду.

Фігурантом справи був заступник регіонального керівника з напряму військового харчування В’ячеслав Забалуєв компанії ООО «Технология». Його визнали винним у дачі хабарів голові Центру державного санепіднагляду Південного військового округу РФ у званні підполковника Гончарову Г. В.

Забалуєв розповів в суді, що у 2019 році ООО «Технология» займалася поставками продуктів харчування у військові частини Збройних Сил РФ, що дислокуються на території ОРДЛО. ООО «Технология» займалася поставками за договором з АТ «Мінторг». Продукти доставлялися в ОРДЛО здійснювалося зі складу з періодичністю 1 раз на два тижні. Колона складалася з понад 70 машин, вантажопідйомністю близько 40 тонн та загальним обсягом понад 1 300 тонн. В асортимент продовольства входили борошно, консерви, свіжі овочі. Сумарна вартість продуктів харчування на одне постачання становила понад 130 млн рублів.

За безперешкодне постачання чиновник з Центру державного санепіднагляду Південного військового округу РФ вимагав хабар у розмірі 90 тисяч рублів щомісяця. Обвинувачений розповів про випадок, коли через відсутність хабара поставка була відправлена пізніше, через що продукти зіпсувалися.

Нагадаємо:

  • 15 листопада 2021 року президент РФ Володимир Путін підписав указ, який передбачає визнання в Росії сертифікатів на товари і послуги, видані в ОРДЛО. Товари з окупованих територій будуть допускатися до державних закупівель в РФ нарівні з російськими.
  • Відеоблог Микити Панасенка про те, що може означати указ Путіна про «товарне зближення» Росії та ОРДЛО: хитрість країни-агресора або ж полегшення роботи України в процесі доведення ефективного контролю РФ над окупованими територіями на сході.