РФ витрачає $3,5 млн щомісяця на харчування 35 тисяч російських військових на українському Донбасі – розслідування

Понад 140 фур продуктів загальною вартістю більше $3,5 млн щомісяця відправляє РФ на окупований Донбас для своїх військ - цього вистачає на харчування десятків тисяч військових щодня. 

Про це пише Центр журналістських розслідувань у дослідженні Євгенія Лешана «Іх там єсть. Суд в Росії допоміг порахувати окупантів на Донбасі», яке вийшло в програмі «Питання національної безпеки».

Вирок Кіровського районного суду Ростова-на-Дону у справі № 1-82/2021 від 10 листопада 2021 року фіксує покази підсудного – менеджера з військового харчування «АУП №38 Ростов-на-Дону» ООО «Технологія» – про те, що він безпосередньо організовував відправлення борошна, свіжих овочів і консервів у військові частини Збройних Сил РФ, що дислокуються на окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

У дослідженні робиться висновок, що обсяги вказаних поставок продуктів – кожні два тижні по 70 автомашин вагопідйомністю 40 тонн кожна і загальною вагою 1,3 тис. тонн – дозволяють задокументувати не лише факт наявності російських військ на окупованих територіях Донецької і Луганської областей, а й оцінити їхню приблизну кількість. 

Виходячи з ваги загальновійськового пайку ЗС РФ – 3,46 кг, чисельність російських військових на Донбасі перевищує 26 тисяч. Оскільки вказаним у вироку суду шляхом постачалася лише частина продуктів, визначених у загальновійськовому пайку, реальна кількість російських військ і найманців на окупованих територіях Донецької і Луганської областей може бути значно більшою, співставною з чисельністю так званих «збройних сил ДНР і ЛНР» (фактично – розташованих на окупованому Донбасі 1-го і 2-го армійських корпусів ЗС РФ). За даними окупаційних адміністрацій, їхня чисельність становить більше 20 тис. і 14 тис. відповідно – разом близько 35 тисяч. 

Це підтверджує, що РФ здійснює ефективний контроль над окупованими територіями українського Донбасу, сказано у дослідженні. 

Крім того, за розрахунками Центру журналістських розслідувань, вартість харчування російських військ на Донбасі становить близько 3,5 млн доларів США на місяць.

Також зазначається, що в 1-му і 2-му АК служать як кадрові російські військові, так і громадяни України, які отримують від держави-агресора плату за службу, тобто є найманцями, що становить склад воєнного злочину. 

Докладніше дивіться у дослідженні Євгенія Лешана  «Іх там єсть. Суд в Росії допоміг порахувати окупантів на Донбасі» в програмі «Питання національної безпеки».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine