Кримськотатарський телеканал АТR припиняє супутникове мовлення через недофінансування з держбюджету

Єдиний кримськотатарський телеканал ATR змушений в ніч на 22 грудня припинити супутникове мовлення на територію окупованого Криму через недофінансування з державного бюджету України.

Фото: Twitter ATR

Про це повідомляється на сайті телеканалу.

«У зв’язку з істотним недофінансуванням з держбюджету, колектив телеканалу не в змозі сплатити заборгованість, що утворилася, перед компанією Spacecom. Про можливе відключення від супутнику Amos провайдер повідомив в офіційному листі на ім’я генерального директора телеканалу АТR Ленура Іслямова. Внаслідок відключення від супутника основна аудиторія телеканалу – жителі окупованого Криму – дивитися нас, як раніше, вже не зможуть», – зазначив мовник.

Канал залишається у кабельних мережах України та у додатках цифрового інтерактивного телебачення MEGOGO, Divan TV, OLL TV та Lanet TV і на сайті ATR.ua. Також телеканал продовжує мовлення на YouTube.

У коментарі агентству QIRIM.News Ленур Іслямов більш докладно пояснив причини недофінансування телеканалу.

«Причина: не отримали половину передбаченої державним бюджетом на поточний рік суми, це 25 мільйонів гривень. Їх запланували як субсидію мовнику кримськотатарською мовою, це не передбачало сплати податку на додану вартість, але міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій самочинно другу частину виділеної суми, перші 25 млн ми отримали в червні, перевело в категорію «оплата послуг», це вже із сплатою ПДВ. Ми цих грошей не отримали, МінТОТ їх витратив, бо ми не погодилися брати участь в конкурсі, де крім нас учасників не було і не могло бути», – сказав Іслямов.

Він додав, що спроби вирішити проблему недофінансування з новою міністеркою Іриною Верещук не дали результату. Гендиректор зазначив, що не планує скорочувати штат, але очікує втрату частини глядацької аудиторії в Криму.

«Ми все ж таки більше орієнтовані на вікову категорію 50+, людей, які не дуже вправно володіють смартфонами. Молодь буде дивитися нас далі в ютубі, а от старших глядачів, принаймні частину аудиторії, ми втратимо», – зазначив Іслямов.

Він наголосив, що пропонував як варіант вирішення проблеми недофінансування виділити кошти, яких бракує, з бюджету телеканалу «ДОМ», але представники уряду не пристали на таку пропозицію.

Як повідомлялося, 4 червня 2021 року Мінреінтеграції поінформувало, що кримськотатарський телеканал ATR, який переїхав до Києва після заборони мовлення в окупованому Криму, отримає фінансування з держбюджету України на суму 24,987 млн грн.

Нагадаємо:

  • З 1 квітня 2015 року єдиний в світі кримськотатарський телеканал ATR припинив аналогове мовлення на території окупованого Криму, оскільки йому не видали російську ліцензію.
  • 17 червня 2015 року телеканал ATR і дитячий телеканал Lale відновили своє мовлення в Києві.
  • Телеканал ATR входить в медіахолдинг ATR, що належить кримськотатарському бізнесмену, одному з координаторів Громадянської блокади Криму Ленуру Іслямову. До медіахолдингу також входить дитячий телеканал Lâle, радіо Meydan, що віщає на Крим, онлайн-газета 15minut.org і видавництво Qartbaba production.
  • За даними Єдиного реєстру юридичних осіб Мін’юсту України, засновниками ТОВ ТК «Атлант СВ» є бізнесмен, координатор «Громадянської блокади Криму» Ленур Іслямов, голова Меджлісу кримськотатарського народу  Рефат Чубаров, а також зареєстровані в АР Крим Мавіле Ісмаїлова і Іса Хайбуллаєв.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine