До кінця року для жителів ОРДЛО можуть скасувати обов’язкове встановлення додатку «Вдома» при перетині КПВВ – Верещук

Новини
КПВВ
КПВВ «Станиця Луганська» Фото: dpsu.gov.ua

До кінця року можуть скасувати обов’язкове встановлення мобильного додатку «Вдома» при перетині КПВВ на лінії розмежування для мешканців ОРДЛО, що особливо актуально для людей похилого віку та громадян з дітьми. Тим більше, що для цього потрібний смартфон, який є не у всіх. Цю ініціативу підтримали президент та прем’єр-міністр України.

Про це повідомила віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук у коментарі сайту «Новости Донбасса».

Вона розповіла, що під час візиту до Станиці Луганської побачила проблему, з якою часто стикаються люди, які перетинають КПВВ.

«У нас є обмеження через ковід. Люди, які перетинають КПВВ – і я побачила, наскільки це проблема для пенсіонерів, для людей похилого віку, для жінок з дітьми, для всіх, хто перетинає КПВВ – вони мають завантажити додаток «Дій вдома». Для цього потрібний смартфон. Люди не мають стільки грошей, щоби дозволити собі купити смартфон», – сказала Верещук.

Крім того, за її словами, багатьом складно розібратися, щоб спокійно завантажити додаток «Вдома». За нинішніми вимогами така програма має бути встановлена, щоб люди не йшли на обсервацію, якщо є негативний результат тесту на коронавірус, який теж необхідно пройти.

«При мені жінка плакала, бо не могла завантажити програму, а у неї були куплені квитки, і це була величезна проблема», – розповіла віцепрем’єрка.

Вона повідомила, що звернулася за допомогою у вирішенні проблеми до президента та прем’єр-міністра і заручилася їхньою підтримкою. «Я повернулася з Луганщини та прийшла з вирішенням цієї проблеми до прем’єра, а потім і до президента. І ви знаєте, вони підтримали мене. І якщо все буде добре, то ми до кінця року знесемо цей обов’язковий додаток «Вдома» і люди зможуть, не страждаючи перетинати КПВВ», – наголосила Верещук.

Вона наголосила, що її дивує підхід, коли кажуть, що КПВВ на лінії розмежування – це те саме, що умовно кажучи, кордон із РФ.

«Якщо ми про реінтеграцію, якщо ми про політику, яка налаштована на людей та для людей, то не може бути у частині Донецької чи Луганської області митних переходів, там не можуть стояти прикордонники. Там не можуть діяти правила, які застосовуються для всіх іноземців та осіб, які перетинають кордон держави. Чим менше перепон та перешкод ми створюватимемо людям, особливо молодим людям, тим швидше відбудеться реінтеграція», – резюмувала віцепрем’єрка.

Фото: thedigital.gov.ua

Благодійний фонд «Право на захист» у моніторинговому звіті «Перетин лінії розмежування через КПВВ» за листопад зазначив, що встановлення додатка «Вдома» залишається гострою проблемою для жителів непідконтрольних територій Донбасу, що перетинають КПВВ, особливо для людей віком 60+ захворюваннями.

За даними правозахисників, у листопаді тестування на COVID-19 пройшли 737 осіб (55%) на КПВВ «Новотроїцьке» та 2 312 осіб (14%) на КПВВ «Станиця Луганська». Усі протестовані не могли встановити програму «Вдома» на свої телефони.

Нагадаємо:

  • З жовтня 2021 року невакциновані жителі ОРДЛО мають перетинати КПВВ на лінії розмежування за новими правилами – потрібно встановити додаток «Вдома». Для реєстрації в додатку слід зазначити такі дані: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності); серія та/або номер паспорта; місце самоізоляції; номер телефону. Після цього протягом 72 годин людина має зробити ПЛР або антиген тест. Додаток має підтягнути негативний результат. Тест обов’язково має бути зроблений у лабораторії, що верифікована МОЗ України. Після цього програму можна видалити. У разі позитивного результату слід зателефонувати своєму сімейному лікарю.