Байден підписав оборонний бюджет США: Україна отримає $300 млн допомоги

Президент США Джо Байден 27 грудня підписав Закон про оборонний бюджет (National Defense Authorization Act) на 2022 фінансовий рік загальним обсягом 768,2 мільярда доларів. Він передбачає виділення Україні 300 мільйонів доларів.

Військовослужбовці ЗС України з ПТРК Javelin на військовому параді до Дня Незалежності України. Київ, 24.08.2018 Фото: Gleb Garanic/Reuters

Про це повідомляє сайт Білого дому.

Закон передбачає збільшену до 300 мільйонів доларів безпекову допомогу Україні, у тому числі 75 мільйонів доларів — на летальне озброєння.

Ще 4 мільярди доларів буде виділено на витрати Європейської оборонної ініціативи та 150 мільйонів доларів — на співробітництво у сфері безпеки в Балтії.

Як повідомлялося, у жовтні 2021 року до України був доставлений вантаж додаткової міжнародної безпекової допомоги на 60 млн доларів від уряду Сполучених Штатів Америки для потреб Збройних Сил України, яка включає боєприпаси, протитанкове та високоточне озброєння, засоби радіолокаційного спостереження, медичне майно тощо.

Нагадаємо:

  • 1 березня 2018 року Держдепартамент США схвалив продаж Україні 210 протитанкових ракетних комплексів Javelin і 37 пускових установок до них на загальну суму близько 47 млн. доларів. У квітні 2018 року ПТРК Javelin були доставлені в Україну.
  • На початку жовтня 2019 року Державний департамент США затвердив продаж Україні 150 ракет до переносних ПТРК Raytheon Co Javelin і пов’язаного з ними обладнання на суму до 39,2 млн доларів.
  • В кінці грудня 2019 року Україна уклала новий контракт з США на поставку другої партії ПТРК Javelin завдяки закупівлям, здійсненим безпосередньо Міноборони України за програмою Пентагону «Міжнародні військові продажу» (Foreign Military Sales, FMS).
  • У лютому 2020 року Міністерство оборони США уклало новий контракт на виробництво протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Javelin для країн-партнерів, зокрема і для України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine