В Україні набув чинності закон про основи національного спротиву

З 1 січня в Україні набув чинності закон «Про основи національного спротиву».

В Україні створять добровольчі формування територіальних громад. Їх членам дозволять носити власну мисливську зброю та готуватимуть до національного опору, який оголосять із настанням особливого періоду на тимчасово окупованих територіях України та на території України загалом.

Загальне керівництво національним опором здійснюватиме президент як верховний головнокомандувач ЗСУ.

Сили територіальної оборони діятимуть за територіально-зональним принципом, поза районами, де відбуваються бойові дії. При цьому, за рішенням президента, їх можна залучати до виконання завдань за межами ТО.

Провідна роль організації, підготовці, підтримці і виконання завдань опору має належати Силам спеціальних операцій ЗСУ, а керівництво рухом здійснюватиме командувач ССО.

Для реалізації законопроекту у 2022 році необхідно 2,5 млрд. гривень.

Детальніше про президентський законопроект «Про основи національної опору», який покликаний врегулювати назріле і перезріло питання територіальної оборони України, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Від тероборони до національного опору».

Нагадаємо:

  • 25 травня 2021 року у Верховній Раді був зареєстрований як невідкладний проєкт закону «Про основи національного спротиву», поданий президентом України. Також Зеленський подав законопрєкт №5558 про внесення зміни до закону України «Про чисельність Збройних Сил України», яким збільшує чисельність ЗСУ на 11 тис. військовослужбовців для забезпечення функціонування окремого роду сил ЗСУ – Сил територіальної оборони, а також подальшої розбудови системи руху опору.
  • 29 червня 2021 року Верховна Рада на позачерговому засіданні прийняла за основу президентські законопроєкти про основи національного спротиву (№5557) та збільшення чисельності Збройних сил України (№5558).
  • 16 липня 2021 року Верховна Рада прийняла закон про правові та організаційні засади національного опору. Документ визначає поняття національного опору, опору, територіальної оборони та їх завдання. Також Рада прийняла закон, який збільшує чисельність ЗСУ на 11 тисяч військовослужбовців у зв’язку з прийняттям закону «Про основи національної опору», доводячи загальну кількість ЗСУ до 261 тис. осіб.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine