Чеська прокуратура пропонує суду видати Україні фігуранта розслідування ЦЖР Франчетті — Радіо Прага

Новини
Олександр Франчетті у міському суді Праги, 14.09.2021 Фото: Ondřej Deml, ČTK

Прокуратура Праги вирішила запропонувати суду видати українським правоохоронцям громадянина РФ Олександра Франчетті, активного учасника російської окупації Криму.

Про це повідомляє Радіо Прага.

«Міська прокуратура Праги висунула пропозицію про видачу Чехією російського громадянина Олександра Франчетті, який брав участь в анексії Російською Федерацією українського півострова Крим, правоохоронним органам України», — пише сайт російської служби Радіо Прага.

Вердикт про допустимість екстрадиції має винести суд, дата засідання якого ще не призначена, пише видання.

«Остаточне рішення про передачу затриманого 12 вересня 2021 року в празькому аеропорту на підставі виданого Україною міжнародного ордера на арешт росіянина Олександра Франчетті ухвалить міністр юстиції Чехії», — сказано у повідомленні.

Центр журналістських розслідувань в матеріалі «Туристи Путіна: Олександр Франчетті» спецпроекту «Шуцмани Путіна» розповідав про долю громадянина РФ Олександра Франчетті, який під час окупації Криму Росією на початку 2014 року очолював розвідувальний підрозділ «Северный Ветер» так званої «Самооборони Севастополя». Після закінчення «російської весни» на півострові він виявився вже не потрібен Росії. Франчетті виїхав на ПМЖ до Чехії, де перетворився на завзятого критика путінського режиму.

У липні 2019 року слідчі Головного управління Нацполіціі в АРК і Севастополі спільно з прокуратурою АРК повідомили про підозру в участі в незаконному збройному формуванні 46-річному громадянину РФ Олександру Франчетті. Матеріали стосовно підозрюваного громадянина РФ були направлені для його оголошення в державний/міжнародний розшук.