Прокуратура АРК направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього українського військового, що допомагав захоплювати аеропорт в Сімферополі

Прокуратура АРК та Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт щодо колишнього українського військовослужбовця Валерія Золотих, який у 2014 році вступив до складу незаконного збройного формування «самооборона Криму» та надавав допомогу військовослужбовцям РФ у здійсненні окупації Криму та захопленні аеропорту в Сімферополі. Правоохоронці виявили та затримали чоловіка 17 вересня 2021 року у Херсонській області.

Фото: ark.gp.gov.ua

За даними досудового розслідування, колишній військовослужбовець Збройних сил України спільно з іншими учасниками незаконного збройного формування «Самооборона Криму», сприяючи російським військовим, брав участь у захопленні міжнародного аеропорту «Сімферополь» та регіонального структурного підрозділу «Кримаерорух».

«Обвинувачений безпосередньо брав участь у блокуванні території, у тому числі, диспетчерського пункту та злітно-посадкової смуги аеропорту, задля недопущення приземлення літаків, які рухались з материкової частини України до Криму», — йдеться у повідомленні прокуратури.

Також слідство встановило, що він координував роботи диспетчерів стосовно польотів російських військових літаків, на яких військовослужбовці держави-окупанта переправлялись до Криму, а також передавав представникам ЗС РФ інформації щодо переміщення літаків над повітряним простором півострова.

Наразі, дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 4 ст. 260 КК України (участь у непередбачених законом збройних формуваннях). За вчинення вказаних кримінальних правопорушень передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років.

Нагадаємо:

  • Херсонський міський суд заарештував з можливістю внесення застави в майже 600 тис грн колишнього українського військовослужбовця Валерія Золотих, який у 2014 році вступив до складу незаконного збройного формування «самооборона Криму» та надавав допомогу військовослужбовцям РФ у здійсненні окупації Криму.
  • 28 лютого 2014 року російські військові в масках і касках без розпізнавальних знаків з автоматичною зброєю захопили і блокували аеропорт «Сімферополь» держпідприємство «Кримаерорух», яке забезпечує авіаційну навігацію над територією півострова.
  • На початку вересня 2021 року прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно громадянина України, мешканця Алупки (Велика Ялта) Михайла Кондратьєва, який у лютому 2014 року вступив до складу незаконного збройного формування «Самооборона Криму» та брав активну участь у його діяльності, чим сприяв Росії в окупації півострова.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine