Нардеп Кива буде судитися з Бігусом за честь, гідність та 2 мільйони компенсації

Народний депутат від ОПЗЖ Ілля Кива звернувся до суду із позовом до журналіста Дениса Бігуса про захист честі, гідності та ділової репутації. Також Кива хоче стягнути на свою користь 2 мільйони гривень.

Народний депутат від ОПЗЖ Ілля Кива Фото: УНІАН

Про це повідомляє «Судовий репортер»  з посиланням на ухвалу від 30 грудня.

Ілля Кива хоче стягнути з журналіста 2 мільйони гривень моральної шкоди і спростувати інформацію шляхом повідомлення про ухвалене у справі судове рішення на ютуб-каналі BІHUS info.

Кива вимагає визнати недостовірним і спростувати відеоролик «Що знайшли на обшуку в Киви? Золото, вагон кешу і картини. ФОТО З ОБШУКІВ», який опублікували 1 грудня минулого року.

Конкретно йдеться про спростування інформації: «Ну і тепер до головного — до бабла яке знайшли під час обшуків, багато бабла, ось на цій фотографії наприклад — гривні, а на цій в пакетах долари і євро, тверда валюта, поруч золоті злитки, ось золоті злитки окремо, приблизно вас зорієнтувати скільки це коштує, ось такий невеличкий злиток на 2,5 грами коштує не дорого – 166 €, ось такий злиток на 20 грамів коштує вже значно дорожче – 1100 €, це аж 33 тис гривень, ну ось така 100-грамова радість коштує понад 5 400 євро понад 160 тисяч гривень, на фотографіях є також декілька дорожчих швейцарських стограмових злитків, вони коштують понад 5 500 € кожен. Та загалом на цій фотографії ви легко бачите понад один мільйон гривень. Джерела сказали нам, що під час обшуку Киви знайшли готівку понад мільйон сто тисяч гривень і близько півмільйона доларів в будинку і понад триста тисяч гривень в автомобілі, ну це очевидно на дорожні витрати на заправку на хот-дог на жуйку, і так далі. Ми не можемо цю суму верифікувати з фотографій, на фотографіях все по складено по фасовано, але на око цілком може бути. Це означає що в народного депутата, мільйони гривень під рукою в національній валюті, в іноземній валюті, в золоті».

Наступного для після виходу сюжету Денис Бігус повідомив, що матеріал не відповідає дійсності і попросив вибачення в аудиторії. Відеоролик видалили з ютуб-каналу проекту.

Журналістів підвело джерело в правоохоронних органах, яке передало розслідувачам пакет з фотографіями. Поряд з реальними фото, зокрема портрета Киви в образі італійського диктатора Муссоліні, у пакеті опинилися світлини з обшуку ДБР в іншій справі, до якої Кива не має відношення. Підлога на фотографіях була схожа, тому журналісти вирішили, що це все з одного будинку.

Позов Киви надійшов до суду у Вінницькій області — за зареєстрованим місцем проживання журналіста Бігуса.

30 грудня 2021-го Вінницький райсуд Вінницької області передав справу за підсудністю до Вінницького міського суду.

Як повідомляло Бюро судової інформації, 13 серпня 2021 року колегія суддів ВАКС стягнула з нардепа Іллі Киви в дохід Державного бюджету України необгрунтований дохід кошти в розмірі 1 252 236 гривень, виручені за оренду жомової ями.

Нагадаємо:

  • У липня 2020 року журналісти видання Bihus.info з’ясували, що колишній радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і борець з наркозлочинністю, а нині народний депутат Ілля Кива від партії «Опозиційна платформа – За життя» у 2019 році отримав 1,2 млн грн доходу від здачі в оренду жомової ями в Полтавській області, яка в дійсності виявилася порослою бур’янами ділянкою без жодних ознак якоїсь господарчої діяльності навколо.
  • Восени 2020 року НАЗК розпочало повну перевірку декларації Киви після звернення юристів Bihus.Info.
  • В січні 2021 журналісти Bihus.info з’ясували, що фірма, яка заплатила Киві 1,2 млн грн за оренду жомової ями, була заснована мешканцем т.зв. «ЛНР», який симпатизує терористам. Її печатку було знайдено під час спецоперації СБУ з викриття конвертаційного центру.
  • У травні 2021 року САП звернулась до ВАКС з позовом про визнання необґрунтованими та цивільну конфіскацію активів у сумі понад 1,2 млн гривень, які отримав нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива за здачу в оренду ями для відходів на Полтавщині.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine