У Криму пропонують приймати на відпочинок та реабілітацію жителів Сирії, які постраждали в ході війни

В окупованому Криму пропонують приймати на відпочинок мешканців Сирії, які постраждали внаслідок бойових дій під час війни в цій країні. Це передбачено угодою про співпрацю у сфері туризму, підписану 17 січня за результатами візиту делегації з Сирії на півострів.

Міністр економічного розвитку та зовнішньої торгівлі Сирії Мохаммед Самер аль-Халіль (справа) на зустрічі з Сергієм Аксеновим, 17.01.2022 Фото: rk.gov.ru

Про це повідомляє видання Forpost з посиланням на «віце-прем’єра кримського уряду» та «постійного представника Криму за президента РФ» Георгія Мурадова.

«Значим пунктом порядку денного стало підписання угоди про співпрацю у сфері туризму між Міністерством курортів та туризму РК та Міністерством туризму САР, що визначає встановлення прямих контактів між суб’єктами туристичної індустрії та галузевими асоціаціями, а також питання надання інформації у сфері розвитку подієвого, релігійного, культурно- пізнавального, екологічного та лікувально-оздоровчого видів туризму», – сказав Мурадов.

Олексій Волков, президент Загальнонаціонального союзу індустрії гостинності (колишній начальник транспортного департаменту ТОВ «Гарант-СВ» – готель «Мрія», що належить Сбербанку) додав, що Крим готовий до реабілітації людей, які постраждали від воєнних дій – на території півострова розташовані спеціальні санаторії, в яких відновлювалися учасники війни в Афганістані та у Чечні.

14 січня 2022 року Мурадов анонсував приїзд представників уряду Сирійської Арабської Республіки (САР) в окупований Крим для обговорення питань економічного співробітництва та туризму. Сирійську делегацію очолює міністр економічного розвитку та зовнішньої торгівлі Мохаммед Самер аль-Халіль, до її складу входять також заступники міністрів туризму та транспорту.

Нагадаємо:

  • 15-16 жовтня 2018 року «делегація Республіки Крим» на чолі з Сергієм Аксеновим відвідала Сирію. У Дамаску «глава Криму» зустрівся з президентом Сирії Башаром Асадом і прем’єр-міністром країни Імадом Хамісом. Аксенов і сирійський міністр економіки та зовнішньої торгівлі Мухаммед Самір Халіль підписали меморандум про торговельно-економічне співробітництво «між Республікою Крим і Сирією».
  • 29 грудня 2018 року Аксенов повідомив, що «влада» анексованого Криму розглядає можливість відправити у Середземне море до берегів Сирії самопідіймальні бурові установки (СПБУ) підприємства «Чорноморнафтогаз», незаконно захоплені Росією у України після окупації півострова.
  • Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що РФ використовує Крим як базу для забезпечення військової присутності у Сирії. За весну-літо 2021 року Росія збільшила свій військовий контингент в окупованому Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine