Команда Навального опублікувала реальні фотографії «палацу Путіна» під Геленджиком

Команда російського опозиційного політика Олексія Навального в річницю публікації розслідування про так званий палац президента РФ Володимира Путіна під Геленджиком опублікувала фотографії, на яких, як стверджується, відображені реальні інтер'єри цієї будівлі.

Фото: palace.navalny.com

Про це йдеться у новому розслідуванні, опублікованому на сайті Олексія Навального.

У фільмі «Палац Путіна. Історія найбільшого хабара», який на Youtube переглянули понад 120 млн людей, інтер’єри будівлі були показані у вигляді 3D-візуалізацій. Це викликало сумніви частини коментаторів у тому, що інтер’єри справді такі, як стверджують розслідувачі.

«Сьогодні ми розставимо усі крапки над i. Розвіємо будь-які сумніви щодо того, чи існує палац чи ні. Як він виглядає – зсередини, зовні. Що там є та що там було. Ми покажемо вам сотні справжніх фотографій», – йдеться у новому розслідуванні команди Навального.

Більшість фотографій інтер’єрів схожі на раніше опубліковані візуалізації. Розрізняються вони лише в деталях – як зазначають розслідувачі, насправді позолоти та інших прикрас (зокрема стилізованих російських гербів) було навіть більше, ніж у планах.

Крім іншого, опубліковані і фото кімнати з жердиною, яку у Навального вважають «приватним стрип-клубом». Окрім того, завдяки оприлюдненим фото підтвердилася інформація про власний театр у палаці.

Всі фото палацу можна переглянути за посиланням.

Стверджується, що знімки розслідувачам «прислали з будівництва». Чим підтверджується їхня справжність – не уточнюється. Очевидно, йдеться про фотографії колишніх років, оскільки до моменту виходу фільму Навального у січні 2021 року всі інтер’єри «палацу» були демонтовані, і в приміщенні йшов ремонт.

Нагадаємо:

  • 19 січня на YouTube-каналі ФБК був опублікований фільм-розслідування Олексія Навального «Палац для Путіна. Історія найбільшої хабара». На ранок 25 січня його, згідно зі статистикою відеохостингу, подивилися вже понад 86 млн разів. Двогодинне відео ФБК розповідає про палац, який будується і утримується в тому числі за рахунок держкомпаній «Роснефть» і «Транснефть», очолюваних двома найближчими друзями Володимира Путіна – Ігорем Сечіним і Миколою Токарєвим.
  • Оприлюднено архітектурний план будинку, побудованого на мисі Ідокопас в Геленджику, а також ряд фотографій його внутрішнього оздоблення. За даними розслідувачів, палац площею 17 691 кв. м є найбільшим приватним житловим приміщенням в Росії, його вартість оцінюється в 100 млрд рублів. На прилеглій до особняка території розташовані хокейний майданчик, церква, оранжерея, чайний будиночок і тунель з видом на море.
  • У розслідуванні також згадуються розташовані в околицях палацу виноградники загальною площею близько 300 га, а також виноробня «Дивноморье» і винзавод «Старий Прованс». Всі ці активи автори розслідування пов’язують з Путіним, хоча власниками їх числяться різні приватні компанії.
  • Президент РФ Володимир Путін, коментуючи розслідування Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Олексія Навального заявив, що нічого з того, що у фільмі вказано в якості його власності «ні мені, ні моїм близьким родичам не належить і ніколи не належало».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine