У Криму окупанти підрахували «збитки та готуються до суду» через водну блокаду Україною

Представники окупаційного «уряду» Криму до кінця лютого 2022 року подадуть позов до «Арбітражного суду» півострова про «визнання збитків» Україною через перекриття Північно-Кримського каналу після окупації РФ та підрахували суму «збитків».

Дамба на Північно-Кримському каналі в Херсонській області Фото: investigator.org.ua

«Ми зараз закінчуємо підготовку позову для передачі до Арбітражного суду Республіки Крим щодо визнання збитків. Завершуємо роботу над матеріалами, які будуть представлені до суду. Я думаю, що перші позови будуть подані наприкінці лютого», – сказав ТАРС «перший віце-спікер» «парламенту» Криму Юхим Фікс.

Фікс заявив, що «збитки» оцінюються в 1,45 трлн рублів.

Позови, за його словами, подадуть сім «російських відомств Криму, зокрема Міністерство екології та природних ресурсів, Міністерство сільського господарства, Міністерство курортів та туризму, Держкомітет з водного господарства».

Так званий «голова Госсовєта Республіки Крим» Володимир Константинов зібрався судитися з Україною через перекриття Північно-Кримського каналу після окупації Криму Росією. Він доручив «комітетам кримського парламенту» підрахувати суму збитків, завданих півострову внаслідок водної блокади півострова з боку української влади, щоб використовувати ці дані для подачі позову до України спочатку в російські суди, а потім в «міжнародні інстанції».

Читайте також матеріал Бориса Петруньока Водні пріоритети окупантів в Криму

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • Докладніше про ситуацію навколо Північно-Кримського каналу дивіться у відеоблогу Євгенія Лешана «Вода і закон».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine