Поклонська стала заступницею голови «Россотрудничества»

Новини
Наталія Поклонська в залі Держдуми РФ Фото: ТАСС

Президент РФ Володимир Путін призначив колишню «прокурорку Криму» та «депутата» Держдуми від «Єдиної Росії» Наталію Поклонську заступником голови Федерального агентства у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном, та з міжнародного гуманітарного співробітництва («Россотрудничество»). 

Указ президента РФ опубліковано 2 лютого на офіційному порталі правової інформації.

«Призначити Поклонську Наталію Володимирівну заступником керівника Федерального агентства у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном, та з міжнародного гуманітарного співробітництва», – сказано в документі.

Іншим указом Путін звільнив Поклонську від обов’язків посла РФ у Кабо-Верде. 

Раніше повідомлялося, що Наталія Поклонська не стане послом РФ у Республіці Кабо-Верде «з особистих обставин».

13 жовтня 2021 року президент РФ Володимир Путін призначив колишню «прокурорку Криму» і екс-«депутата» російської Держдуми Наталію Поклонську послинею Росії в Республіці Кабо-Верде – країні, розташованій на островах Зеленого Мису біля західного узбережжя Африки.

МЗС України порушило перед урядом Кабо-Верде питання про злочинну діяльність розшукуваної українськими правоохоронцями за підозрою у держзраді колишньої «прокурорки Криму» і «депутата» Держдуми РФ Наталії Поклонської, яку Володимир Путін призначив послом Росії в Республіці Кабо-Верде.

«Россотрудничество» очолює Євген Примаков – онук покійного прем’єр-міністра ФР і фахового розвідника Євгена Примакова. 

У квітні 2021 року Україна ввела санкції щодо кремлівської організації «Россотрудничество», на блокуванні роботи якої в Україні ЦЖР наполягав з 2015 року.

Про методи і виконавців концепції «м’якої сили» Росії в Україні – представництво «Россотрудничества» і фонд «Русский мир» – читайте в розслідуваннях Центру журналістських розслідувань для програми Слідство.інфо «М’яка сила» і «Резиденти».

Нагадаємо:

  • У березні 2014 року СБУ оголосила «прокурорку Криму» Наталію Поклонську в розшук за підозрою у скоєнні дій, спрямованих на захоплення державної влади по ч.1 ст.109 Кримінального кодексу України.
  • В червні 2021 року Офіс генпрокурора України проінформував про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно 8 колишніх високопосадовців АР Крим за фактом вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державної зради та створення злочинної організації. У списку також й Наталія Поклонська.
  • 29 грудня 2021 року СБУ за процесуального керівництва Офісу генпрокурора завершила розслідування щодо 8 колишніх високопосадовців АР Крим за фактом вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державної зради та створення злочинної організації. Обвинувальний акт стосовно колаборантів направлений Офісом генпрокурора до суду.