Антон Осіпчук спростовує звинувачення ФСБ у організації «мінувань» на території РФ та інших країн

Новини
Антон Осипчук Фото: ФСБ РФ

ФСБ Росії повідомила, що викрила інтернет-спільноту, яка начебто розсилала неправдиві повідомлення про замінування об’єктів на території РФ, Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Молдови, організатором якої називається  український студент Антон Осіпчук.  

Центр журналістських розслідувань відшукав Антона Осіпчука і зв’язався з ним телефоном. 

10 лютого ФСБ поширила відео затримання 14 підлітків та юнаків, які нібито займалися сватингом  – введенням в оману правоохоронних структур, яким надсилали неправдиві повідомлення про замінування. 

У повідомленні ФСБ стверджує, що інтернет-спільнотою керував «студент Національного технічного університету (Київ) Антон Осіпчук», при цьому не приводить жодних доказів чи деталей такої діяльності українця.  Поза тим, ФСБ поширила фото Антона Осіпчука, взяте із акаунту в соцмережі його знайомого. 

Корреспондент Центру журналістських розслідувань відшукав Антона Осіпчука, який є студентом Київської політехніки, та поговорив з ним телефоном. Осіпчук заперечує причетність до дій, які йому інкримінує ФСБ. 

«Ні, це неправда, я цим не займався», — сказав Антон Осіпчук. — «Я не знаю чому вони (ФСБ — ред.) так думають. Але я цим не займався».

Антон Осіпчук відмовився відповідати на питання, чи зв’язувались із ним представники  ФСБ до того, як оголосити організатором інтернет-спільноти, що начебто займалась  сватингом.

«На жаль, я не хочу про це розповідати», – сказав Осіпчук. 

Центр громадських зв’язків ФСБ також поширив відео, на якому затримані в Росії юнаки дають покази на камеру, явно читаючи наданий їм текст.  Жоден з них не називає ім’я Антона Осіпчука.

Нагадаємо:

  • 21 січня у Криму та Севастополі невідомі повідомили про «мінування» десятків навчальних закладів. Після повідомлень закрили школи, виші та евакуювали учнів у Сімферополі, Севастополі та Керчі.