Держдума РФ підтримала звернення до Путіна щодо необхідності визнання «ДНР» та «ЛНР»

Держдума РФ 15 лютого підтримала звернення до російського президента Володимира Путіна про необхідність визнання так званих «ДНР» та ЛНР», утворених на територіях окупованих районів українського Донбасу, «як самостійних, суверенних та незалежних держав».

Державна дума РФФото: RFE/RL

За відповідний проект ухвали, запропонований фракцією КПРФ, проголосував 351 депутат, 16 виступили проти, один депутат утримався, передає агентство ТАСС.

При цьому Держдума не підтримала альтернативний проект ухвали, згідно з якою текст звернення має бути направлений до МЗС РФ для проведення консультацій.

Як зазначив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму telegram-каналі, звернення до президента Росії про необхідність визнання «ДНР» і «ЛНР» «як самостійних, суверенних та незалежних держав» буде направлено Путіну негайно.

«Київ не дотримується Мінських домовленостей. Наші громадяни та співвітчизники, які проживають на Донбасі, потребують допомоги та підтримки. У зв’язку з цим депутати вважають, що визнання ДНР та ЛНР створить підстави для забезпечення гарантій безпеки та захисту жителів республік від зовнішніх загроз, а також для зміцнення міжнародного миру та регіональної стабільності відповідно до цілей та принципів Статуту Організації Об’єднаних Націй та започаткує процес міжнародного визнання обох держав», – написав Володін.

Як повідомлялось, 21 січня 2022 року спікер Держдуми В’ячеслав Володін заявив, що Держдумі необхідно розглянути ініціативу фракції КПРФ про звернення до президента Росії Володимира Путіна щодо визнання так званих «ДНР» та ЛНР» на українському Донбасі «незалежними державами».

Нагадаємо:

  • 19 січня 2022 року депутати фракції КПРФ запропонували Держдумі РФ офіційно звернутися до президента Володимира Путіна з проханням визнати так звані «ДНР» «ЛНР», створені на непідконтрольних Україні територіях Донбасу, «як самостійні, суверенні та незалежні держави».
  • Перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та зв’язків із співвітчизниками Костянтин Затулін заявив, що не впевнений у тому, що зараз Росія зможе визнати «ДНР» та «ЛНР», проте «це не означає, що тему не потрібно обговорювати». Він зазначив, що Мінські угоди є перешкодою для визнання Росією «ДНР» та «ЛНР».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine