Рєзніков розповів про кількість російських військових у Білорусі та біля кордонів України та пояснив, що буде у разі визнання РФ «ЛДНР»

Новини

Росія сконцентрувала поблизу кордонів України 147 тисяч військових, відведення військ не спостерігається. У Білорусі перебувають 9 тисяч військових РФ, а також техніка та обладнання. Але цього контингенту недостатньо для нападу на Київ.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков на брифінгу в Укрінформі.

«Ми не бачимо відведення і не говоримо про зменшення кількості, оскільки ті частини, які зараз у русі, можуть бути дуже швидко повернуті до попередніх місць або перекинуті на іншу ділянку. Україна прогнозувала, що російські війська не залишать Білорусь після навчань. Бо їх везли з Далекого Сходу кілька тижнів явно не для того, щоб потренувати 10 днів і повертатися назад», – пояснив Резніков.

Резніков розповів, що російські війська активно маневрують біля кордонів України, зокрема в тимчасово окупованому Криму, пересуваються кораблі Чорним та Азовським морями.

«Такого контингенту для тих, хто розповідає, що буде напад на Київ із білоруського боку, мені це смішно звучить. А ось погрожувати нам, лякати нас, створювати ситуацію такого начебто оточення – так, це працює. Тому розпочалися навчання в Придністров’ї – щоб ми з вами напружилися», – сказав Резніков.

Якщо РФ визнає терористичні «Донецьку народну республіку» та «Луганську народну республіку», вона прямо порушить територіальну цілісність і суверенітет України. Це буде приводом для потенційного вторгнення, сказав Резніков.

«Це вже буде порушенням загальновизнаних норм міжнародного права, і це означатиме, що для потенційного вторгнення через якесь там введення якихось миротворців або чогось такого, як там вони це називатимуть», – сказав Резніков.

Нагадаємо:

  • 24 квітня 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • В кінці березня 2021 року «центр громадських зв’язків МВС ЛНР» повідомив про видачу 600 тисяч «паспортів ЛНР» жителям ОРЛО.
  • У лютому 2021 року угрупування «ДНР» заявило, що видало понад 655 тисяч «паспортів ДНР», і ще 215,5 тисяч жителів непідконтрольної українському уряду частини Донецької області отримали російські паспорти.
  • СБУ розслідує факти примушення українських громадян, які мешкають на тимчасово непідконтрольній території Луганщини, отримувати так звані «паспорти ЛНР», як воєнний злочин.