Швейцарія заморозила російські активи на суму понад 6 млрд доларів

Влада

Швейцарія, яка приєдналася до санкцій ЄС проти РФ, заморозила російські активи на суму близько 5,75 млрд швейцарських франків (6,17 млрд доларів), на які поширюються обмежувальні заходи, і ця сума, ймовірно, зросте.

Про це повідомив на прес-конференції у Берні уповноважений Державного секретаріату з економічних питань (SECO) Ервін Беллінджер, передає Reuters.

«Сьогодні я вперше можу надати вам інформацію про суму заморожених коштів. На сьогоднішній день SECO було повідомлено про кошти та активи на загальну суму близько 5,750 млрд. швейцарських франків», – сказав Боллінджер.

За його словами, це включає низку об’єктів нерухомості в кантонах, які служили туристичними курортами.

До цього часу в SECO відмовлялися оцінювати розміри активів, які були заморожені або потенційно могли піддатись санкціям, але потім нейтральна країна підтримала застосування санкції Євросоюзу проти Росії за війну в Україні.

«Згадана цифра більш ніж у 5 мільярдів франків відноситься до миттєвого знімку в часі. З надходженням нових повідомлень і потенційних доповнень до списків санкцій ЄС, які також передбачає Швейцарія, цілком імовірно, що ця цифра зростатиме», – додав Боллінджер.

За оцінками швейцарських банків, у країні зберігаються російські активи на суму 213 млрд. доларів.

15 березня Євросоюз запровадив четвертий пакет санкцій проти Росії. 

Управління контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) опублікувало повний список оточення президента РФ Володимира Путіна, російських олігархів, членів їх сімей і компаній, а також підприємств ВПК, проти яких Сполучені Штати запровадили економічні обмеження через війну, яку Росія веде проти України.

США запровадили додаткові санкції проти РФ, заборонивши американцям вести справи з центробанком Росії, також були запроваджені санкції проти Мінфіну РФ і Фонду національного добробуту.

Європейський Союз опублікував новий санкційний список, до якого потрапили російські олігархи та пропагандисти.

Рада ЄС на додачу до оголошених раніше секторальних санкцій проти Росії і Білорусі вирішила застосувати обмежувальні заходи ще проти 160 росіян, серед яких є члени російської Ради Федерації, олігархи та представники бізнесу.

10 березня уряд Великої Британії запровадив санкції проти сімох наближених до президента РФ Володимира Путіна російських олігархів, серед яких власник англійського футбольного клубу «Челсі» Роман Абрамович, та власник En+ Group Олег Дерипаска. 11 березня Велика Британія оголосила про заморожування активів і заборону на поїздки 386 депутатів Держдуми РФ, які проголосували за «незалежність» «ЛДНР».

Як повідомлялось, 27 лютого лідери Європейської комісії, Франції, Німеччини, Італії, Великобританії, Канади та США оголосили про новий потужний набір економічних обмежень проти Росії, який включає відключення російських банків від платіжної системи SWIFT, санкції проти Центробанку РФ та заборону продажу «золотих паспортів» заможним росіянам.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa