Європейський союз запровадив санкції ще проти 160 росіян

Влада

Рада ЄС на додачу до оголошених раніше секторальних санкцій проти Росії і Білорусі вирішила застосувати обмежувальні заходи ще проти 160 росіян, серед яких є члени російської Ради Федерації, олігархи та представники бізнесу.

Про це повідомляється на сайті Європейської Ради.

«Рада ЄС вирішила застосувати обмежувальні заходи ще проти 160 осіб у зв’язку із невиправданою та неспровокованою військовою агресією Росії проти України та дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України», – йдеться у повідомленні.

До списку осіб та установ, на яких поширюються санкції ЄС, увійшли 14 олігархів та бізнесменів, що залучені до ключових секторів російської економіки, як-от металургія, сільське господарство, фармакологічна галузь, сфери телекомунікацій та цифрової промисловості. Санкції також поширюються на членів їхніх родин. Раніше до санкційного списку рішеннями Ради ЄС від 23 та 28 лютого були включені олігархи, що залучені до нафтогазового бізнесу, банківської сфери, медіа та транспорту.

Під санкції потрапили також 146 членів російської Ради федерації, які ратифікували урядове рішення про укладення «договорів» про дружбу і співробітництво з незаконними утвореннями на території ОРДЛО.

Таким чином, обмежувальні заходи ЄС нині поширюються загалом на 862 осіб та 53 установи. Всі вони підлягають заморожуванню активів, компаніям та громадянам ЄС заборонено передавати у їхнє розпорядження будь-які фінансові фонди. Крім того, фізичним особам не дозволено в’їжджати до ЄС або перетинати його територію транзитом.

Перелік осіб, що включені до санкційного списку, оприлюднений в Офіційному журналі ЄС.

Наголошується, що ЄС рішуче засуджує російську військову агресію проти України, здійснену із залученням білорусі, та вимагає від Росії негайно припинити військові дії, вивести свої сили та військове обладнання з території України та повною мірою поважати суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Рада ЄС також закликала РФ та підтримувані нею воєнізовані формування поважати міжнародне гуманітарне право, припинити систематичні інформаційні маніпуляції, включаючи кампанії дезінформації та кібератаки.

8 березня президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати вводять заборону на імпорт російської нафти та газу на американський ринок.

Управління контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) опублікувало повний список оточення президента РФ Володимира Путіна, російських олігархів, членів їх сімей і компаній, а також підприємств ВПК, проти яких Сполучені Штати запровадили економічні обмеження через війну, яку Росія веде проти України.

США запровадили додаткові санкції проти РФ, заборонивши американцям вести справи з центробанком Росії, також були запроваджені санкції проти Мінфіну РФ і Фонду національного добробуту.

Європейський Союз опублікував новий санкційний список, до якого потрапили російські олігархи та пропагандисти.

Mastercard та Visa заблокували доступ до платіжної системи російським банкам, що потрапили під санкції ЄС та США.

Як повідомлялось, 27 лютого лідери Європейської комісії, Франції, Німеччини, Італії, Великобританії, Канади та США оголосили про новий потужний набір економічних обмежень проти Росії, який включає відключення російських банків від платіжної системи SWIFT, санкції проти Центробанку РФ та заборону продажу «золотих паспортів» заможним росіянам.

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.

О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.

Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.

Російські окупанти вчиняють низку воєнних злочинів на території України. Це обстріли житлових кварталів та об’єктів цивільної інфраструктури, віроломство, мародерство. Це порушення Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде хроніку війни на різних майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Читайте хроніку війни: за 24 лютого; за 25 лютого; за 26 лютого; за 27 лютого; за 28 лютого; за 1 березня; за 2 березня; за 3 березня; за 4 березня; за 5 березня; за 6 березня; за 7 березня; за 8 березня; за 9 березня.