«Україна ніколи не буде перемогою для Росії»: найголовніше з виступу Байдена

Влада
Президент США Джо Байден виступає у Варшаві, 26.03.2022 Фото: Reuters

Президент США Джо Байден виступив у Варшаві з промовою щодо російсько-української війни. Американський президент підтримав нашу країну в її боротьбі за свободу та заявив, що США продовжить виділяти фінансову підтримку.

Центр журналістських розслідувань наводить головні тези з виступу Байдена за публікаціями видання ZN.UA та Інтерфакс-Україна.

«Америка з вами!»

Байден заявив, що український народ бореться за свою свободу упродовж багатьох століть.

«Я хочу, щоб ви знали, ми з вами, Америка з вами! Я повторю те, що сказав сьогодні міністру оборони України: Ми з вами! І крапка!», – сказав американський президент.

Байден закликав світ підтримувати демократію в діях, щоб подолати автократію. За його словами, заходу потрібно готуватися до тривалої майбутньої боротьби між демократією та автократією.

Про відсутність планів щодо розширення НАТО

«Ми не збираємося розширювати далі НАТО. Це брехня, яку Росія поширюємо. Ми не намагаємося подолати Росію. У зв’язку з сьогоднішньою кризою, НАТО і США працювали багато, щоб не допустити війну», – сказав Байден.

За його словами, під час дипломатичних переговорів, які проводилися раніше, Путін показував, що не зацікавлений у переговорах.

«Ми не зацікавлені у війні… Обрати війну – вибір Росії», – зазначив американський президент.

Він додав, що Путін поставив собі мету, якої не зможе досягти.

«Ви, росіяни, не є нашими ворогами», – зазначив Байден.

Про допомогу Україні

Байден заявив, що США прийме близько 100 тисяч українців та надасть їм допомогу. США будуть виділяти 1 млрд доларів на допомогу.

«Ми мусимо допомогти полегшити ситуацію та надати гуманітарну допомогу», – зазначив американський президент.

За його словами, ця війна вже стала стратегічним провалом Росії.

«Він [Путін] думав, що українці стануть на коліна перед ним, але українці вистояли, брутальні атаки Росії вони зустрічають мужньо, вони не хочуть бачити російських військ на своїх кордонах», – сказав Байден.

Про Путіна

Байден наголосив, що винним у всьому, що сьогодні відбувається в Україні, є президент країни-агресора Владімір Путін.

«Диктатор, який прагне відновити імперію, ніколи не зітре любов народу до свободи. Жорстокість ніколи не зломить їхню волю до свободи. Україна ніколи не буде перемогою для Росії, тому що вільні люди відмовилися жити у світі безнадійності та темряви. У нас буде інше, більш світле майбутнє, що ґрунтується на демократії і принципах надії та свободи, порядності та гідності, свободи та можливостей. Заради Бога, ця людина не може залишатися при владі», – сказав Байден, під час виступу в Варшаві у суботу.

Байден наголосив, що мужній український народ показує, що «сила багатьох більша, ніж воля будь-якого диктатора».

«Без жодного сумніву, ця війна вже стала стратегічним провалом Росії. Я сам втратив дітей, я знаю, що немає жодної втіхи для людей, які втратити сім’ї. Але він, Путін, думав, що українці здадуться і не боротимуться. Натомість російські сили зустрілися з перешкодами, хоробрим і жорстким українським спротивом», – сказав Байден.

Про санкції та їх наслідки для економіки Росії

Швидка і сувора ціна – єдине, що змусить Росію змінити свій курс, внаслідок безпрецедентних санкцій економіка РФ скоротиться вдвічі в найближчі роки.

«Швидка і сувора ціна – єдине, що змусить Росію змінити свій курс. За дні цього вторгнення Захід одностайно виступив із санкціями, щоб завдати шкоди економіці Росії», – сказав Байден, виступаючи у Варшаві в суботу.

Він наголосив, що внаслідок безпрецедентних санкцій економіка Росії скоротиться вдвічі в найближчі роки.

«Вона оцінювалася як 11-та найбільша економіка в світі перед цим вторгненням, а незабаром навіть не буде в топ-20 у світі», – зазначив Байден.

Як повідомлялось, 26 березня президент США Джо Байден зустрівся з українцями у Варшаві, які опинилися там через розв’язану Росією війну проти України. Перед цим пройшла зустріч між американськими та українськими керівниками зовнішньополітичних відомств, Ентоні Блінкеном та Дмитром Кулебою, міністрами оборони, Ллойдом Остіним та Олексієм Резніковим, в якій також взяв участь Джо Байден.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa