Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у Facebook.
«Це відбулось! Україну вперше в історії обрали до Постійного Форуму ООН з питань корінних народів. Причому не просто обрали. Ми вибили незмінного – РФ! Майданчик, де Росія більше двох десятків років посідала місце в керівному органі Форуму за регіональною групою», – написала Джапарова.
Вона наголосила, що Україну представлятиме «надзвичайно сильний кандидат» кримський татарин Сулейман Мамутов.
«Юрист-міжнародник, що має досвід роботи в міжнародних організаціях, син ветеранів національного руху кримських татар юриста Хатидже Мамут та головного редактора газети Qirim Gazeti Бекира Мамута», – зазначила перша заступниця очільника МЗС.
«Це надзвичайно важлива подія, яка надасть нам можливітсь ще гучніше розповідати про корінні народи України – караїмів, кримчаків та кримських татар!», – додала вона.
Вона також зазначила, що більше року тому міністр закордонних справ Дмитро Кулеба ставив міністерству задачу максимальної представленості українців в міжнародних організаціях, і призначення Мамутова – конкретний результат.
«Україна приєдналась до цивілізованих країн в практиці реалізації політики по відношенню до своїх корінних народів. Особливим моментом в цьому було ухвалення закону про корінні народу, що ініціював президент України Володимир Зеленський в рамках Кримської платформи», – заявила Джапарова.
Обрання Сулеймана Мамутова членом Постійного Форуму ООН з питань корінних народів як представника Української держави привітав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
«Хороші новини зі штабу ООН у Нью-Йорку … Від імені Меджлісу кримськотатарського народу та себе особисто вітаю Сулеймана Мамутова з наданою йому високою довірою», – написав Чубаров у Facebook.
Нагадаємо:
- 18 травня 2021 року Меджліс кримськотатарського народу у своєму зверненні до 77-х роковин геноциду кримськотатарського народу закликавпрезидента Зеленського як гаранта державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина до законодавчого забезпечення відновлення колективних прав кримськотатарського народу.
- 18 травня 2021 року президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону «Про корінні народи України», який входить до пакету законів, які треба ухвалити до саміту Кримської платформи.
- 1 липня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон про корінні народи України, ініційований президентом Володимиром Зеленським. Документ встановлює, що в Україні є три корінні народи – кримські татари, караїми та кримчаки. 23 липня закон набрав чинності.