Міноборони США створює центр контролю військової допомоги Україні в Німеччині

Міністерство оборони США створює центр управління для координації постачання та оптимізації доставлення військової допомоги Україні у німецькому Штутгарті. Цей центр управління також керуватиме мережею з більш ніж 40 країн-партнерів та союзників, які зустрілися у Німеччині раніше у вівторок на авіабазі ВВС США «Рамштайн» та надають допомогу Україні.

сша

Міністри оборони США та України Ллойд Остін (зліва) і Олексій Резніков (справа) на зустрічі на авіабазі «Рамштайн» Фото: Reuters

Про це заявив журналістам високопосадовий представник міністерства оборони США, повідомляє CNN.

Центр ECCU базується у штаб-квартирі європейського командування США у Штутгарті, ним керує американський військовий генерал з двома зірками, сказав чиновник. За словами чиновника, до центру управління, поряд із персоналом США, входять співробітники з 15 інших країн.

Цей центр тісно співпрацює з міжнародним координаційним центром донорів, або IDCC, яким керує генерал зі Великої Британії, додав чиновник.

«Центр було створено для підтримки зусиль цієї системи безпеки», – сказав чиновник.

У Німеччині на авіабазі ВПС США «Рамштайн» пройшла зустріч міністрів оборони понад 40 держав, присвячена синхронізації та координації надання військової допомоги Україні, щоб подолати російську агресію. На ній був присутній міністр оборони України Олексій Резніков. Країни-партнери вже зібрали близько 5 млрд. дол. військової допомоги Україні, з яких 3,7 млрд. виділяє адміністрація США.

Як повідомлялось, 24 квітня Державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін відвідали Київ з візитом та зустрілися з президентом Володимиром Зеленським, міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, міністром оборони Олексієм Резніковим та міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським. На переговорах підійматися питання американської військової допомоги. Блінкен і Остін оголосили про виділення Сполученими Штатами 713 млн дол. на військові потреби України та ще 15 країн. З них 322 млн дол. будуть призначатися для України, які вона зможе витратити на закупівлю потрібного їй озброєння. Решта буде розділена між членами НАТО та іншими країнами, які забезпечували Україну критично важливими військовими постачаннями.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine