У Сімферополі під СІЗО приносять подарунки для викраденої журналістки Ірини Данилович

В окупованому Криму друзі викраденої громадянської журналістки, медика Ірини Данилович приносять подарунки та залишають їх під стінами сімферопольського СІЗО, де імовірно її утримують. 6 травня у Даниловича день народження і її близькі висловлюють таким чином занепокоєння щодо долі журналістки.

Подарунок для Ірини Данилович біля паркану СІЗО Сімферополя, 06.05.2022 Фото: injir.org

Про це повідомляє сайт громадської журналістики «INжир media».

За інформацією батька Ірини Данилович, співробітники російської поліції вже більше доби не вживають жодних дій, щоб отримати відео з камер спостереження автозаправної станції, на якому зафіксовано факт насильницького викрадення журналістки. У зв’язку з цим кримський адвокат Айдер Азаматов подав скаргу на бездіяльність силовиків до «прокуратури» і звернувся із заявою до «Слідчого комітету по Республіці Крим».

5 травня стало відомо, що на камерах спостереження однієї із заправок є відеозапис моменту викрадення. За словами батька журналістки, на відео видно, що жінка в одязі, як у його дочки, стоїть на зупинці, чекаючи автобуса. Туди під’їжджає чорна машина і з неї виходять кілька людей, які, незважаючи на опір журналістки, силою заштовхали її в машину та поїхали. Відеозапис батькові на заправці видати відмовилися, повідомивши, що можуть передати його лише правоохоронцям.

Квіти для Ірини Данилович біля паркану СІЗО Сімферополя, 06.05.2022 Фото: injir.org

Ірина Данилович зникла 29 квітня і до сьогодні ні про її місцезнаходження, ні про правовий статус нічого не відомо. Цього дня о 9-й ранку Данилович закінчила роботу в реабілітаційному центрі «Малахіт» у селищі Коктебель під Феодосією та збиралася їхати громадським транспортом додому. Але після того її ніхто не бачив, а телефон не відповідав.

Того ж дня у будинку, де вона проживала, співробітники ФСБ провели обшук без її участі та з грубими порушеннями. Люди, що увійшли, були в цивільному одязі і жоден з них не представився і не показав свого посвідчення. Вони зачитали ухвалу «суду» про обшук або огляд приміщення та почали його проводити в різних приміщеннях одночасно. Копію ухвали вручити відмовилися. Вилучили всю цифрову техніку (навіть 3 неробочі телефони) та кілька книг, у тому числі Віктора Суворова (Резуна). Копію протоколу про вилучення техніки, а також копію протоколу обшуку чи огляду залишити відмовилися.

Оскільки у батьків було вилучено всі телефони, вони кілька днів не могли нікому повідомити про те, що сталося.

Станом на 6 травня адвокат Айдер Азаматов, з яким у Ірини Даниловича укладено угоду, не може знайти, де вона знаходиться та який має правовий статус. Останнім часом Данилович приділяла увагу питанням війни та пов’язаним із цим проблемам, у тому числі й у сфері охорони здоров’я. Журналістка працювала з сайтом «INжир media» та з правозахисним сайтом «Кримський процес».

Нагадаємо:

  • 29 квітня в окупованому Криму російські силовики затримали у Феодосії громадянську журналістку, медика Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми системи охорони здоров’я. Її обвинувачують у нібито «зв’язках з іноземною державою».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine