Прокуратура ЧФ рф: крейсер «Москва» не брав участі у «спецоперації» і затонув через «надзвичайну подію»

Військова прокуратура Чорноморського флоту рф заявила, що потоплений внаслідок атаки українських ВМС ракетний крейсер «Москва» загинув внаслідок «надзвичайної події» і при цьому нібито не входив до територіальних вод України, а також не брав участь у так званій «спецоперації», як у росії називають російсько-українську війну.

Москва

Палаючий флагман ЧФ РФ ракетний крейсер «Москва» Фото: Twitter OSINTtechnical

Про це йдеться у листі, який прокуратура надіслала Дмитру Шкребцю, батьку строковика Єгора Шкребця, як зник без вісти після потоплення «Москви». Документ опублікував журналіст-розслідувач з Bellingcat Христо Грозєв.

«Перевірка показала, що корабель, на якому проходив військову службу Шкребець Є. Д. не входив до територіальних вод України, а також не був включений до переліку з’єднань та військових частин, які залучаються до участі у спеціальній військовій операції», – йдеться у відповіді Дмитру Шкребцю, який намагається встановити місцеперебування сина.

Військова прокуратура також повідомила, що Єгор Шкребець зник без вісті під час загибелі крейсера.

«13.042022 під час надзвичайної події, яка спричинила загибель корабля, останній (Є.Шкребець – ред.) зник без вісти. Пошукові заходи позитивного результату не принесли, на даний час місце знаходження Вашого сина не встановлене. Командиром військової частини 84201 виданий наказ від 20.04.2022 №7, відповідно з яким Шкребець Є.Д. оголошений безвісно відсутнім у військовій частині», – сказано у документі.

Як повідомлялось, 13 квітня українські захисники ударом протикорабельних ракет новітнього українського берегового ракетного комплексу РК-360 МЦ «Нептун» вразили у Чорному морі флагман Чорноморського флоту РФ ракетний крейсер «Москва». Російський корабель отримав дуже серйозні пошкодження. Міноборони РФ повідомило про пожежу та детонацію боєзапасу на крейсері «Москва», внаслідок якого корабель отримав серйозні пошкодження, а його екіпаж був повністю евакуйований.

 14 квітня Міноборони РФ повідомило, що крейсер «Москва» затонув під час буксирування в умовах шторму через пошкодження корпусу, отримані через пожежу від детонації боєзапасу. Про те, що корабель був уражений двома протикорабельними ракетами українскього комплексу РК-360 МЦ «Нептун», російське військове відомство промовчало.

Журналісти OSINTtechnical Опубліковали перші фотографії крейсера «Москва» після враження українськими ракетами «Нептун». Імовірно знімки зроблені з турецького судна, яке врятувало частину екіпажу російського корабля. На них видно, що море спокійне, а це спростовує заяви Міноборони Росії, що причиною затоплення «Москви» став шторм і сильні хвилі.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine