ЗСУ не дає росії взяти під контроль Зміїний та північний захід Чорного моря – розвідка Британії

Новини
Змеиный
Палаючий російський ЗРК «Тор» на острові Зміїний, 06.05.2022 Фото: скріншот facebook.com/okPivden

Армія рф намагається посилити свої позиції на острові Зміїний, що дає Україні більше можливостей для ведення бою з окупаційними військами та знищення їхньої техніки.

Про такі висновки своєї розвідки повідомляє Міноборони Великої Британії.

У відомстві зазначили, що на острові Зміїний постійно тривають бої, і росія намагається посилити свій незахищений гарнізон, розташований там.

Вони вважають, що якщо росія зміцнить свої позиції на острові Зміїний за допомогою стратегічних крилатих ракет ППО та берегової оборони, вони зможуть домінувати у північно-західній частині Чорного моря.

Відомство зазначає, що зусилля росії щодо збільшення своїх сил на острові Зміїний дають Україні більше можливостей для ведення бою з російськими військами та знищення їхньої техніки.

За їх словами, Україна також успішно знищує російські засоби ППО та судна постачання за допомогою безпілотників Bayraktar.

У британській розвідці вважають, що російські кораблі постачання мають нині мінімальний захист у західній частині Чорного моря після відступу російського флоту до Криму.

  • Першою важливою перемогою ЗС України на морі в районі острова стало влучання 13 квітня двома крилатими ракетами «Нептун» із подальшим потопленням флагмана ЧФ росії крейсера «Москва».
  • З 30 квітня по 8 травня ударами безпілотників Bayraktar T2 ВМСУ на Зміїному були знищені пункт управління, машина зв’язку – серверна із телекомунікаційним обладнанням, кілька зенітно-ракетних комплексів «Стріла-10» та ЗРК «Тор», а також вертоліт з російськими десантниками. Крім того, біля острову Bayraktar знищили п’ять швидкісних десантних катерів типу «Раптор» та десантний катер типу «Серна» ЧФ рф. Крім того, два українських СУ-27 завдали удари по позиціям рашистів на Зміїному. Кількість знищених військових рф йде на десятки.
  • Докладніше про це дивіться в програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань), випуск від 10 травня 2022 року Чому Зміїний – морська Чорнобаївка, а Путін не зміг продати «денацифікацію» України?