Рідні захисників Маріуполя закликали лідера Китаю посприяти їх екстракції з «Азовсталі»

Новини
Фото: mediacenter.org.ua

Рідні українських захисників Маріуполя, які перебувають на території оточеного військами рф металургійного комбінату «Азовсталь» закликали главу Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна виступити посередником у переговорах щодо екстракції бійців у третю країну. Це може бути Туреччина, президент якої Реджеп Ердоган готовий їх прийняти.

Відповідне звернення до лідера Китаю родичі українських бійців оголосили в суботу на брифінгу в Києві.

Батько бійця полку «Азов» Ставр Вишняк зазначив, що українські військовослужбовці перебувають під постійними ударами військ рф, без належної медичної допомоги, без медикаментів і запасів води та їжі. «Ми, батьки, рідні та близькі бійців, знову і знову просимо все світове співтовариство провести процедуру екстракції, ми просимо вивести наших воїнів, поранених бійців, а також тіла вбитих в третю країну, де вони будуть залишатися до закінчення військових дій», – сказав він.

Вишняк нагадав, що родичі українських військових зверталися до всіх світових лідерів по допомогу у сприянні процедурі екстракції та вказав, що лідер КНР Сі Цзіньпін – «мабуть, єдина людина до якої ще можна звернутися». Він пояснив, що росія має тісні економічні зв’язки з Китаєм, тому є імовірність, що Кремль погодиться на цю процедуру.

«Ми просимо його (Сі Цзіньпіня – ред.) зробити необхідні кроки для забезпечення і виконання процедури екстракції. Виступити посередником та третьою стороною і гарантом безпеки. Китай має давні тісні, економічні та політичні зв’язки з росією та має на неї великий вплив, особисто на самого Путіна. Просимо його втрутитися і стати миротворцем у цій війні, стати рятівником наших бійців з «Азовсталі». Часу фактично немає, час іде на дні, години, секунди. У пеклі наші воїни побували, дайте їм можливість вступити на землю і побачити сонце. Вони на це заслужили», – сказав Вишняк.

В свою чергу, військовслужбовиця морської піхоти та дружина морського піхотинця Ганна Івлєєва повідомила, що поранені бійці на «Азовсталі» не мають знеболювального, вимушені продовжувати стримувати військових рф, а не боронять позиції тільки тяжкопоранені, зокрема ті, хто втратив кінцівки.

«На «Азовсталі» немає здорових бійців. Там є тяжкопоранені й середньої тяжкості поранення, але хлопці ідуть далі до бою. Є такі люди які отримали вже по три поранення, але далі ідуть до бою. Не воюють тільки ті, у кого немає кінцівок і ті, хто просто не можуть вже встати», – розповіла Івлєєва.

Вона також додала, що саме Туреччина може стати третьою країною, куди за процедурою extraction необхідно вивезти військовослужбовців.

«Сьогодні ми звертаємося до Сі Цзіньпіня, який є економічним партнером Путіна і Путін може піти з ними на діалог. І ми просимо його піти на цей діалог і за допомогою процедури extraction вивезти наших бійців до третьої країни, яка може бути Туреччиною. Ердоган не проти цього. «Азовсталь» стала кричущою точкою світового масштабу, я думаю всі нам в цьому допоможуть», – наголосила Івлєєва.

«Здатися в полон для них не варіант. Були прецеденти, коли полонених страчували. Для них полон дорівнює смерть. Єдиним виходом порятунку знесилених воїнів є екстракція», – додала дружина одного з військових Наталія Зарицька.

«Ми віримо, що сильний і благородний Китай здатний приймати нелегкі рішення в ім’я блага, в ім’я цінностей, адже стоїть на сторожі усіх цінностей. Ми просимо вельмишановного президента Китаю проявити велику любов, велику турботу про світові цінності й велику східну мудрість, долучитися до порятунку захисників Маріуполя. Китай знає історію страждань, Китай знає ціну незалежності, Китай знає, що таке боротьба двох світоглядів. Коли супротивник не знає про дипломатію, про культуру, коли руйнується гармонія. На фоні досягнень гуманізму, ще нижчим сьогодні виглядає знищення людей в Маріуполі. Ми віримо, що Китай не залишиться осторонь», – додала дружина українського захисника.

За даними рідних захисників Маріуполя, лідери України уже звернулися з офіційним листом до Сі Дзіньпіна.

Як повідомлялось, командир підрозділу 36-ої бригади морської піхоти Сергій Волинський (Волина) заявив, що захисники Маріуполя продовжують боротьбу та закликають всю світову спільноту допомогти реалізувати процедуру «extraction» для українських військових.

Офіцер управління розвідки з полку «Азов» Ілля Самойленко заявив, що його підрозділ не може здатися росіянам, бо має наказ тримати оборону «Азовсталі» у Маріуполі і порушити його не може. Також він упевнений, що є військовий спосіб деблокувати завод «Азовсталь» і визволити звідти бійців.

Полк Нацгвардії «Азов» показав поранених захисників заблокованого військами рф Маріуполя, сотні яких в антисанітарних умовах, без необхідних медикаментів та харчування перебувають у сховищах на території заводу «Азовсталь», та закликав ООН та Міжнародний комітет Червоного Хрест організувати їх евакуацію.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter