У квітні рф вивезла з портів у Чорному та Азовському морях нафти на $7,4 млрд, стільки коштують 1090 крилатих ракет «Калібр»

У квітні росія вивезла з портів у Чорному та Азовському морях нафти на $7,4 млрд, стільки коштують 1090 крилатих ракет «Калібр».

Про це повідомив морський експерт, головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко.

«В квітні 2022 року рф вивезла морем з портів Азовського та Чорного морів не менш 10 900 000 тонн нафти та нафтопродуктів, в тому числі фізичний обсяг сирої нафти – близько 8 500 000 тонн (78%). Відповідно фізичний обсяг експорту нафтопродуктів – близько 2 400 000 тонн (22%)», – пише Клименко у статті.

За його словами, «вартість цієї квітневої кривавої нафти оцінюється приблизно в $7,4 млрд. Ця сума експортної виручки країни-агресора дорівнює приблизно вартості 1090 крилатих ракет «Калібр».

«Наш висновок: на основі порівняння обсягів морського експорту нафти та нафтопродуктів з російських портів Чорного та Азовського морів за останню декаду березня 2022 та в середньому за декаду в квітні 2022 можна сказати: обсяги експорту нафти та нафтопродуктів зберігалися на одному рівні, тобто без суттєвого зменшення чи збільшення», – додав Клименко.

Як раніше заявив Клименко  в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань) санкції ЄС та США, запроваджені проти росії через війну ви Україні, майже повністю перекрили участь західних технологій і компаній у розвитку військово-промислового комплексу росії.

Текстову версію інтерв’ю з головним редактором порталу BlackSeaNews Андрієм Клименком читайте за посиланням.

Детальніше дивіться  «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань), випуск від 19 квітня 2022 року.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine