Стало відомо, чим рашисти з крейсеру «Москва» спокушали захисників Зміїного за здачу острова

Новини
Фото: facebook.com/TRKBriz

Держприкордонслужба оприлюднила аудіозапис звернення 24 лютого рашистів з борту крейсера «Москва» з обіцянками «нормального життя» захисникам Зміїного за здачу острова без бою ще до того, як українські прикордонники дуже точно вказали напрямок, куди має йти «русскій воєнний корабль».

Запис опублікований на сторінці Державної прикордонної служби України.

«Окупанти з палуби тоді ще цілого крейсера «Москва» пропонували прикордонникам острова Зміїний блискучі кар’єри, квартири, неймовірні зарплати та пенсії… А пішли в результаті в уже відомому напрямку. Та й дісталися місця призначення доволі феєрично!», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, досі неопубліковані аудіозаписи тих перемовин вдало доповнює ілюстрація Беати Куркуль, яка зобразила стійкість захисників острова.

Нагадаємо, вранці 24 лютого 2022 року до острова Зміїний у Чорному морі підійшло дві нерозпізнані цілі, які згодом виявилися російськими військовими кораблями: ракетний крейсер «Москва» та  корвет «Василий Быков».

Українські прикордонники зайняли оборону.

Російський агресор використав міжнародний канал зв’язку з безпеки судноплавства та з погрозами висунув вимогу до військовослужбовців Ізмаїльського прикордонного загону здатися. У відповідь на це прозвучала відома фраза про «русскій воєнний корабль» та куди йому йти. Російські кораблі атакували прикордонників і обстріляли острів з артилерії, а потім взяли в полон решту українських військових, у яких закінчилися боєприпаси.

24 березня відбувся перший повноцінний обмін військовополоненими між Україною та РФ: з полону РФ повернулися 10 військовослужбовців та 19 цивільних моряків. Серед них були і прикордонники зі Зміїного.

Як заявили у Національному агентствы України з питань державної служби, використання державними службовцями України відомої фрази прикордонників з острова Зміїний «русскій воєнний корабль, іді нах@й» не є порушенням кодексу державного службовця, оскільки вона є одним із символів боротьби з російськими загарбниками.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter