Захисники Маріуполя вийшли на зв’язок із сім’ями – ЗМІ

Новини
Мариуполь

Деякі українські військові, які вийшли із заводу «Азовсталь» у Маріуполі, змогли зв’язатися телефоном зі своїми родинами. Вони не зазнавали насильства.

Про це пишуть AP і The Guardian.

Катерина Прокопенко, дружина командира полку «Азов» Дениса Прокопенка, розповіла, що змогла почути свого чоловіка під час короткої розмови телефоном. «Він сказав, що у нього все добре, і запитав, як я», — розповіла Катерина.

Чи зміг Денис Прокопенко вільно говорити під час розмови, невідомо.

За словами Катерини, телефонний дзвінок був можливий за домовленістю між урядами України та росії та завдяки посередництву Червоного Хреста, який відвідував деяких українських бійців.

Денис Прокопенко, командир полку Нацгвардії «Азов» Фото: Youtube Ukrinform TV

Катерина Прокопенко та Юлія Федосюк, яка також є дружиною військовослужбовця з полку «Азов», розповіли AP, що домовленості між Україною та росією передбачають належне поховання загиблих бійців та певні умови для військовополонених, зокрема можливість телефонувати членам сім’ї. Так, кілька сімей отримали дзвінки від військових. Більше деталей цієї угоди не розкриваються.

Триває операція з обміну захисників Маріуполя, які після кількох місяців протистояння з росіянами у блокадному місті вийшли з території заводу «Азовсталь», куди окупанти прорвалися 4 травня.

Як повідомлялось, 16 травня почалася операція з порятунку заблокованих на території заводу «Азовсталь» захисників України з гарнізону «Маріуполь». 53 важкопоранених військовослужбовця доставлені до медичного закладу у окупованому Новоазовську. Ще 211 захисників через гуманітарний коридор евакуйовані до Оленівки в ОРДО з подальшим поверненням їх на підконтрольну Україні територію через процедуру обміну. 17 травня з оточеного комбінату «Азовсталь» у супроводі російського конвою в ОРДО виїхали ще 7 автобусів з українськими військовими.

18 травня в Міноборони рф заявили, що за два дні з оточеної «Азовсталі» загалом вийшло 959 українських військових, з них 80 поранених.

19 травня заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗС України Олексій Громов повідомив, що заходи щодо евакуації українських військових із Маріуполя продовжуються. При цьому командування гарнізону «Маріуполь» залишається на «Азовсталі».

20 травня міністр оборони рф Сергій Шойгу заявив, що на блокованому військами росії заводі «Азовсталь» в Маріуполі «на даний момент склали зброю 1908 чоловік». Він також повідомив, що раніше у Маріуполі склали зброю 1387 українських морських піхотинців. Ймовірно, він говорив про групу військових під керівництвом командира 36-ї бригади морської піхоти ВМСУ Володимира Баранюка та начальника штабу бригади Дмитра Кормянкова, які 12 квітня опинилися в російському полоні після спроби вийти із заводу «Азовмаш», що на північний захід від «Азовсталі».

20 травня командир полку Нацгвардії «Азов» Денис Прокопенко повідомив, що в рамках евакуації українських військових із території заводу «Азовсталь» вивезуть, зокрема, тіла загиблих захисників Маріуполя.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter