У Литві на секретній конференції обговорили, якою буде росія без Путіна – Bild

Новини
Путина
Володимир Путін на Червоній площі у Москві 09.05.2022 Фото: AFP

У Литві відбулася секретна конференція, на якій представники різних країн обговорювали сценарії подальшого існування росії без Володимира Путіна у випадку, якщо він втратить владу через своє рішення вести війну проти України.

Про це пише видання Bild.

На зустріч приїхали близько 70 учасників – колишні провідні політики, експерти, журналісти та правозахисники, в тому числі росіяни, які давно живуть за кордоном.

Кореспондент видання побував на зібранні, яке організував міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс. Він зазначає, що на закритому форумі учасники не стримувалися у висловлюваннях.

«Путін приніс в росію путінізм так само, як Гітлер зробив фашизм соціально прийнятним у Німеччині. Ось чому сьогодні до рейху Путіна потрібно ставитися, як до німецького рейху у роки війни з 1939 по 1945 рік. Німців пригнічував Гітлер, так само, як росіян пригнічує Путін, але обидва народи полегшили це своїм деспотам», – сказав один учасник із Санкт-Петербурга.

«Русский мир» – це расистська ідеологія, люди на Заході цього не усвідомлюють, каже один з учасників.

«Путін вважає, що росіяни етнічно вищі за українців, тому він має право відбирати в українців оселі та підпорядковувати їх. Тому потрібна «депутінізація» росії, і то якомога швидше», – зазначив інший учасник.

На конференції обговорювали три можливі сценарії «депутінізації» росії.

По-перше, і це найоптимістичніший сценарій: «росія стане великою Україною». Тріщини в режимі призводять до кінця нинішнього режиму, проводяться демократичні вибори і росія розвивається по українському шляху. Але це вкрай малоймовірно.

Сценарій другий: Путіна скидають його генерали в армії та спецслужбах, а на зміну приходить новий, менш войовничий режим. Учасники конференції також бачать у цьому можливість для росії. «Будь-які зміни – це крок вперед у нинішній ситуації», – сказав один із учасників.

Сценарій жаху: «повстання знизу». Якщо «неосвічені маси» повстануть проти режиму зі страху, відчаю та бідності, виникнуть умови, подібні до війни, почнуться вуличні бої в усіх містах, а росія розпадеться на багато республік.

Як повідомлялось, керівник військової розвідки України Кирило Буданов заявив, що президент росії Володимир Путін хворий на рак, у нього ще кілька важких хвороб, також в РФ вже відбувається переворот з метою повалення Путіна, війна з росією до середини серпня досягне переломного моменту та завершиться до кінця року.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter