На окупованих територіях півдня України окупанти грабують під виглядом «націоналізації»

Новини

Російські окупанти оголосили про намір «націоналізувати» стратегічні об’єкти промисловості, розташовані на окупованій території Запорізької області. Мова йде передусім про природні ресурси та державне майно. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на власні джерела.

«Указ» про націоналізацію майна держави Україна на користь Запорізької області» 3 червня підписав так званий «голова Запорізької обласної військово-цивільної адміністрації» Євген Балицький.

«Мова йде про об’єкти стратегічні: дороги, залізниця, станції енергетичного комплекса, земельні ділянки, що належали Національній академії наук», – повідомив Балицький.

«Нас керівництво попередило, що сьогодні офіційно працюємо останній день. Та воно й не дивно, адже головний офіс  в Запоріжжі, тож у випадку аварії нам сюди через блокпости окупанти навіть  ніякі розходники не дадуть привезти. Ми весь цей час і так працювали на старих запасах. А хто і як далі буде обслуговувати мережі, невідомо», – розповів ЦЖР працівник однієї з ділянок високовольтних мереж.

Також вже «націоналізували» Мелітопольське дослідне господарство Держпідприємства «Мелітопольська дослідна станція садівництва ім.Сидоренка. Про це в прямому ефірі заявив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Окупанти вже призначили і нового «керівника» дослідної станції –  співробітника російських спецслужб, повідомив Іван Федоров.

Головні офіси Укрпошти та Укртелекому в Мелітополі окупанти використовували на свій розсуд  ще до «указа про націоналізацію». Там організовані пункти видачі матеріальної допомоги та продажу російських сімкарт. 

Зауважимо, що в заяві пропагандистському телеграм-каналу Євген Балицький підкреслив, що об’єктів приватної власності «націоналізація”  не торкнеться. 

Але  це не заважає окупантам «віджимати» такий бізнес у місцевих.

Так, підприємцю, який добував пісок на території Мелітопольського району, співпрацю окупанти  пропонували кілька разів. Але отримавши категоричну відмову, повідомили, що відтепер за кар’єром «слідкуватимуть» самі. 

Балицький був фігурантом розслідування ЦЖР ще у 2017 році: нардеп часто їздив до окупованого Криму, де має апартаменти у в готельному комплексі «Аквамарин», що належить біглому ексміністру оборони України Олександру Лебедєву. Його син Олександр отримав російське громадянство і вів бізнес у Севастополі.

26 травня 2022 року Балицькому було повідомлено про підозру у колабораційній діяльності.

Матеріал підготовлено в рамках проекту ГО «Інформаційний прес-центр» за підтримки Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) в Україні. 

Володимир Сальдо, який називає себе «головою військово-цивільної адміністрації Херсонської області», заявив, що запроваджує «процедуру управління» всіма об’єктами та майном – як рухомим, так і не рухомим, що знаходиться на території окупованої Херсонщини. Фактично окупанти хочуть «віджати» в Україні земельні ділянки, природні ресурси, майно та інші об’єкти стратегічних галузей економіки, що перебували в державній власності станом на 24 лютого 2022 рокую.