Колаборант Володимир Сальдо хоче «віджати» приватну і державну власність у Херсонській області

Новини
Сальдо
Владимир Сальдо

Володимир Сальдо, який називає себе «головою військово-цивільної адміністрації Херсонської області», заявив, що запроваджує «процедуру управління» всіма об’єктами та майном – як рухомим, так і не рухомим, що знаходиться на території окупованої Херсонщини. Фактично окупанти хочуть «віджати» в Україні земельні ділянки, природні ресурси, майно та інші об’єкти стратегічних галузей економіки, що перебували в державній власності станом на 24 лютого 2022 року, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Це запровадження порядку управління всіма об’єктами, всім майном, як рухомим, так і не рухомим. В подальшому будуть прийняті рішення про великі об’єкти життєзабезпечення або монопольного характеру, кому вони будуть належати – або державі, або це буде передане в управління, по договору. Буде проведена обов’язкова інвентаризація, опис майна, постановка його на облік, реєстрація і передача, підкреслюю, в тимчасове управління», – заявив він в інтерв’ю російським пропагандистським телеграм-каналам 5 червня.

Схожу заяву днями зробив і російський гауляйтер Запорізької області Євген Балицький. 2 червня він підписав «указ» про «націоналізацію» майна України. 

«Сьогодні (2 червня – ред.) голова «ВЦА Запорізької області» Євген Балицький підписав «указ» про «націоналізацію» майна, яке належить Україні. «Указ» підписано з метою забезпечення «державних потреб», пов’язаних із підвищенням загальної ефективності та соціальної орієнтації економіки, а також для збереження «національного надбання» для мешканців Запорізької області», – повідомило російське пропагандистське агентство РІА Новости.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, 1 червня російські окупанти «призначили» нового «директора» на державному підприємстві «Дослідне господарство «Асканійське». Ним став менеджер з продажів компанії «Сингента» Станіслав Шеремет

Також стало відомо про намір окупантів запустити роботу заводу «Danone» у Херсоні і про передачу херсонської мережі аптек «АНЦ» «в управління» російській компанії, пов’язаній з фсб рф.

На окупованій Херсонщині у Генічеську місцевий колаборант і вже колишній гауляйтер міста Геннадій Сивак домовляється з так званим радником «голови Криму» Рустемом Німетуллаєвим, сином біглого ексголови Генічеської РДА Сейтумера Німетуллаєва, вкрасти мережу АЗС, щоб продавати через неї пальне з окупованого Криму.

Читайте також матеріал ЦЖР Прислужники окупантів у Мелітополі, Новій Каховці, Генічеську та Херсоні

Матеріал підготовлено в рамках проекту ГО «Інформаційний прес-центр» за підтримки Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) в Україні.