Канада посилила санкції проти рф, заборонено надавати послуги нафтогазовим підприємствам

Канада оголосила про запровадження нових санкцій проти рф. Вони передбачають заборону на експорт послуг, необхідних для функціонування нафтової, газової та хімічної промисловості.

Про це повідомив канадський уряд.

На ці три галузі припадає приблизно 50% фінансових надходжень до бюджету рф.

Заборона налічує 28 послуг, серед яких будівельні роботи, транспортування нафти й газу, вантажні перевезення, а також комп’ютерні, бухгалтерські, консультаційні, рекламні, архітектурні, інженерні послуги. 

Нові санкції стосуються підприємств, які видобувають вугілля, нафту, природний газ чи металеві руди, займаються іншими гірничовидобувними та кар’єрними роботами, сервісних підприємств гірничого сектору, виробників коксу, нафтопереробників, виробників хімікатів та хімічних продуктів.

Канада вважає, що ці обмежувальні заходи мають зменшити здатність росії вести війну.

Набув чинності шостий пакет економічних і персональних санкцій ЄС, спрямованих проти росії та білорусі, який затвердила Рада Євросоюзу. Разом з Аліною Кабаєвою до санкційного списку ЄС «пощастило» потрапити навіть колаборантам з Херсону та Мелітополя.

Як повідомлялось, 8 квітня Євросоюз застосував п’ятий пакет санкції проти РФ у відповідь на звірства, вчинені російськими військовими у Бучі. Зокрема, Рада ЄС запровадила обмежувальні заходи щодо ще 217 фізичних і 18 юридичних з Росії у відповідь на необґрунтовану і неспровоковану військову агресію Росії проти України. До санкційного списку, зокрема, потрапили російські олігархи Борис Ротенберг та Олег Дерипаска, а також доньки президента РФ Володимира Путіна.

2 червня посли Євросоюзу затвердили шостий пакет санкцій проти росії, до якого увійшло часткове нафтове ембарго.

Санкції ЄС та США, запроваджені проти росії через війну ви Україні, майже повністю перекрили участь західних технологій і компаній у розвитку військово-промислового комплексу Росії, повідомив морський експерт, головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань).

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine