У МЗС України не бачать прогресу в переговорах з рф про розблокування портів

Новини

Помітного прогресу в питанні розблокування портів Чорного та Азовського морів, насамперед портів Одеси, наразі немає.

Про це заявила посол з особливих доручень при Міністерстві закордонних справ України, координатор Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева, пишет Укрінформ.

Трофімцева зазначила, що на морські порти Азовського та Чорного моря припадало 70-75% загального обсягу українського експорту, тож їх блокування негативно позначилося на всіх галузях, насамперед аграрній. За словами посла, найкращим виходом з цієї ситуації було б розблокування портів і вільний експорт продукції морськими шляхами.

«На жаль, ми не бачимо реальності такого сценарію найближчим часом попри ті зусилля, яких докладають наші партнери, насамперед Туреччина. Ми беремо участь у тих перемовинах, які відбуваються, через ООН. Однак поки що помітного прогресу в питанні розблокування портів Чорного та Азовського морів, насамперед портів Одеси, немає», – сказала Трофімцева.

Вона зазначила, що уряд та український бізнес уже досить багато зробили для налагодження альтернативних каналів експорту залізничним та автомобільним транспортом, однак це не дає змоги повністю замінити морський.

Дивіться також Вивезти все до зернини. Як росія викачує ресурси півдня України

Прокуратура АРК та Севастополя розпочала провадження через вивезення російськими судами з портів окупованого Криму зерна, викраденого військами рф на півдні України. Від початку війни росія незаконно вивезла близько 100 тисяч тонн вкраденого в Україні зерна в Сирію.

Як повідомлялось, за даними Мінагрополітики, з початку повномасштабного вторгнення в Україну російські загарбники вивезли з нових окупованих територій до Криму близько 400-500 тисяч тонн зерна, внаслідок чого втрати українських аграріїв сягають щонайменше $125 млн. Практично всі судна, які йдуть із Севастополя, завантажені краденим українським зерном. Цей незаконний бізнес курується спецслужбами та військовими країни-агресора.

За інформацією військової розвідки, значна частина викраденого військами рф на нових окупованих територіях України зерна, яке було вивезене до Криму, вивозиться до Сирії, звідки контрабандою може постачатись до інших країн Близького Сходу.

Супутник компанії Maxar Technologies зафіксував процес завантаження на російські судна краденого в Україні зерна в окупованому росією Севастополі.

ЦЖР повідомляв про тотальне мародерство російських військових на нових українських окупованих терторіях. У фермерів відбирають або за копійки скуповують ранні овочі, які потім везуть до окупованого Криму. Туди ж тентованими вантажівками переправляють зерно, яке крадуть з елеваторів та складів у Херсонській та Запорізькій областях. Криму це зерно не потрібне, адже свого вдосталь, більше того, він відправляє зернові на незаконний експорт до Сирії та Єгипту. Але зараз збільшує обсяги перевалки. Ймовірно — за рахунок сотень тисяч тонн пограбованого збіжжя з нових окупованих територій. Детально про це розповіла Катерина Яресько, доцентка Харківського університету та розслідувачка проекту SeaKrime Центру Миротворець, в ефірі програми «Питання національної безпеки» (телепроект Центру журналістських розслідувань).

Текстову версію інтерв’ю з Катериною Яресько, читайте за посиланням.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter