Російські окупанти захопили частину об’єктів АТ «Херсонобленерго»

Новини

Адміністрація акціонерного товариства «Херсонобленерго» заявила про часткову втрату контрою над обслуговуванням електричних мереж на окупованій росією Херсонщині. 27 червня окупаційна влада Херсонської області за підтримки представників фсб рф захопила окремі об’єкти АТ «Херсонобленерго», які забезпечували постачання та розподіл електроенергії споживачам регіону.

Про це повідомила адміністрація АТ «Херсонобленерго», передає Центр журналістських розслідувань.

Під час захоплення підприємства окупанти представили так званого нового «керівника» – 45-річного Жахановича Юрія Євгеновича, який не має жодного відношення до виконавчих органів АТ «Херсонобленерго».

«Разом із фсб рф та представниками так званої «військово-цивільної адміністрації області» в захопленні підприємства брав участь начальник служби повітряних та кабельних електричних мереж акціонерного товариства. Єдиним законним керівником підприємства є голова правління Ігор Сафронов», – йдеться в повідомленні на офіційному сайті АТ «Херсонобленерго».

За інформацією підприємства, зараз окупанти чинять тиск на їхніх співробітників і примушують писати заяви про співпрацю. Щодо цих фактів керівництво АТ «Херсонобленерго» звернулось до правоохоронних органів. Воно просить притягнути до кримінальної відповідальності осіб, які приймали участь у захопленні товариства.

«Наголошуємо, що на сьогоднішній день постачання електричної енергії на територію Херсонської області здійснюється з підконтрольної території України, виключно українськими постачальниками. Оплата за поставлену продукцію проводиться тільки в національній валюті України, гривна. Всі інші можливі розрахунки – це шахрайство», – йдеться в повідомленні АТ «Херсонобленерго».

АТ «Херсонобленерго» є оператором розподілу електроенергії. Це одна з п’яти енергокомпаній України, що належить ТОВ «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна». Її кінцевими бенефіціарами вказані троє громадян Латвії та двоє громадян Німеччини. Однак, за даними ЦЖР, справжніми бенефіціарами є росіяни Михайло Воєводін, Євген Гінер і колишній віцеспікер Держдуми Олександр Бабаков, що голосував за незаконну анексію Криму. Але на початку 2021 року голова парламентського комітету з енергетики, депутат фракції «Слуга народу» Андрій Герус повідомив, що Михайло Воєводін став одноосібним акціонером групи VS Energy, викупивши частки Бабакова та Гінера. 

Матеріал підготовлено ГО «Інформаційний прес-центр» в рамках проекту IWPR за підтримки Європейського Союзу та МЗС Норвегії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter