Як у Києві зустрічали визволених з полону захисників Маріуполя – фото

У ніч на 1 липня до Києва привезли частину захисників Маріуполя, яких звільнили під час обміну військовополонених 29 червня. Тоді з полону під час наймасштабнішого обміну від початку вторгнення звільнили 144 українських бійців.

Керівник медичної частини шпиталю Дмитро Сокирко повідомив «Гратам», що до шпиталю доправили 18 бійців прикордонної служби, звільнених із полону.

«До нас привезли 18 поранених прикордонників, усі перебувають у стабільному стані. Тяжких немає. Зараз будемо обстежувати і лікувати. Будемо ставити наших хлопців на ноги», — сказав він.

До шпиталю поранених прикордонників доставили двома евакуаційними автобусами.

«Я дуже радий. Я побачив рідний прапор. Одразу подзвоню дружині та дочці. Дзвонив після обміну, тепер зателефоную ще раз», — каже прикордонник Павло.

Україна в ході масштабного обміну визволила з російського полону 144 бійця, 95 з них захисники «Азовсталі», зокрема 43 – військовослужбовці «Азову». Це найбільший обмін від початку повномасштабного російського вторгнення.

Загалом звільнено:

59 бійців Національної гвардії;
30 – Військово-морських сил України;
28 – Збройних сил України;
17 – Державної прикордонної служби України;
9 – Територіальної оборони;
1 – Національної поліції України.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine