Заборону на переміщення військовозобов’язаних та призовників без дозволу скасовано. Залужний пообіцяв новий документ

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що скасовано порядок, за яким військовозобов'язані, резервісти та призовники мали отримувати дозволи від військкоматів для виїзду з областей проживання. Після доопрацювання та змін у законодавчій базі буде оновлений документ.

Фото: Facebook Генштаб ЗСУ

За його словами, порядок про дозволи на виїзд обговорювався сьогодні на засіданні Ставки верховного головнокомандувача. Начальник Генштабу «для недопущення подальших маніпуляцій» щодо цього питання вирішив скасувати порядок із відправленням на доопрацювання.

Залужний зазначив, що чинна законодавча база не враховує сьогоднішніх реалій та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів.

Він запевнив, що оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів та правових актів, що регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану.

Раніше президент України Володимир Зеленський наказав скасувати заборону щодо переміщення військовозобов’язаних та призовників країною без дозволів. Таке рішення він оголосив під час доповіді головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Раніше головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що у воєнний час призовники та військовозобов’язані, які планують виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК и СП).

При цьому він зазначив, що жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося.

Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час доступний за посиланням.

В свою чергу, Генштаб ЗСУ пояснив, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного ТЦК и СП. Разом з тим, у разі необхідності можна буде отримати дозвіл у територіальному центрі терміном від 30 діб до року.

Як повідомлялось, 22 травня Верховна Рада продовжила дію воєнного стану в Україні до 23 серпня 2022 року. Воєнний стан діє в Україні з 24 лютого через напад росії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine